Nem fogja elhinni, hogy ki lett a 2016-os riói olimpia hivatalos partnere

Jövőre megtapasztalhatják a riói olimpiára érkező nézők és sportolók, hogy milyen az igazi brazil vendégszeretet. Az olimpiai játékok hivatalos szállásadó partnere ugyanis az Airbnb lett, a cég 20.000 magánszállást fog biztosítani a városba látogatóknak.

Három versenyző közül az Airbnb nyerte meg azt a pályázatot, melyben a 2016-os riói olimpia hivatalos szállásadó partnerét keresték. Az Airbnb így 20.000 szobát fog biztosítani az augusztus 5-21-ig tartó játékok idejére a látogatók és a sportolók számára.

Az online otthonkiadással foglalkozó weboldal olyan szállásszolgáltató versenytársakat utasított maga mögé, mint a Hotel Urbano és az Alugue Temporada.

A szerződés egy lényeges lépés afelé, hogy a köztudatba még inkább bevezessék az Airbnb-t. A szobák szolgáltatása mellett a cég valószínűleg az olimpia egyik hivatalos szponzora is lesz.

Eddig még sosem fordult elő az olimpiai játékok történetében, hogy a szervezők az ideiglenesen megnövekedett szállásigény miatt a helyi közösséghez fordultak volna extra szobákért. Sőt, a 2012-es londoni olimpia idején az ingatlantulajdonosok komoly büntetéssel számolhattak szobáik vagy lakásaik kiadása esetén.

Az Airbnb termékigazgatója, Joe Gebbia elmondta: „Körülbelül 380.000 néző várható a riói olimpiára, mi pedig készen állunk arra, hogy fogadjuk őket és megmutassuk nekik, hogy milyen a tradicionális és autentikus brazil vendégszeretet.”

Joe Gebbia – aki 2008-ban társalapítója volt az Airbnb-nek San Franciscóban – hozzátette, hogy Rio de Janeiro a cég egyik fő desztinációjának számít Párizs, New York és London után. A 2014-es foci VB alatt körülbelül 100.000 külföldi vendég talált magának szállást az Airbnb rendszerében, jövőre pedig az olimpiai játékok hivatalos weboldalának jegyárusító platformjába lesz beépítve az Airbnb, ahol már szállást is lehet majd foglalni.


Zagorje – Horvátország zöld szíve

Zagorje – Horvátország zöld szíve 

Természeti szépségek, történelmi látnivalók és gasztronómiai élvezetek karnyújtásnyira.
Török öröm: ütős vendégszámokkal indította 2025-öt a mediterrán ország

Török öröm: ütős vendégszámokkal indította 2025-öt a mediterrán ország 

Eddig soha nem látott eredményekkel indították az idei turisztikai szezont.
Jelentősen szigorítják a határellenőrzést a németek

Jelentősen szigorítják a határellenőrzést a németek 

Ezúttal nem a száj- és körömfájásjárvány terjedésének megfékezése az ok – másról van szó.
Elege van a turistákból sok helybélinek a Kanári-szigeteken

Elege van a turistákból sok helybélinek a Kanári-szigeteken  

A helyi hatóságok adatai szerint az idén rekordszámú látogató árasztotta el a Kanári-szigeteket.
Szlovák határellenőrzés: továbbra is érvényben a szigorítás

Szlovák határellenőrzés: továbbra is érvényben a szigorítás 

Még egy hónapig azok a szabályok érvényesek, amelyek április 7-én kerültek bevezetésre.
Interaktív kalandtúrák indulnak Bécsben

Interaktív kalandtúrák indulnak Bécsben 

A fiatalokat megcélzó túra fő célja, hogy a résztvevők jobban megismerjék az osztrák fővárost.
Görögország: szigorúbb szabályok a lakóautósoknak

Görögország: szigorúbb szabályok a lakóautósoknak 

Görögország szigorította a lakóautókra vonatkozó szabályozásokat, ami felháborodást váltott ki a lakóautós közösség körében.
Régi-új szakemberrel bővült Dubaj magyarországi képviselete

Régi-új szakemberrel bővült Dubaj magyarországi képviselete 

Bővül a Dubai Department of Economy and Tourism (DET) magyarországi képviselete.
Szűkítik a Mount Everestre induló mászók körét

Szűkítik a Mount Everestre induló mászók körét 

Az utóbbi években több kritika érte Nepált, hogy túl sok engedélyt ad ki sokszor tapasztalatlan túrázóknak is – ezért most jön a szigorítás.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.