Az Orascom tulajdonosa beszáll az FTI Csoportba

A nemzetközi üdülőhelyeket építtető és üzemeltető Samih Sawiris befektetőként beszáll a müncheni székhelyű utazási vállalkozásba.

Az Orascom Development Holding (ODH) AG igazgatótanácsának elnöke és fő részvényese hosszú távú együttműködést tervez a német cégcsoporttal. Az FTI az együttműködés jóvoltából bővíti szálláshely-kínálatát az Orascom négy- és ötcsillagos szállodáival. Amennyiben a versenyhivatal jóváhagyja a lépést, Samih Sawiris 25 és 35% közötti részesedést szerezhet az FTI Groupban – értesült a TourMaG.com.

Sawiris szintén befektet a burghauseni székhelyű RT/Raiffeisen Touristik Group GmbH-ba. Az Orascom Development nyolc országban van jelen, egyebek mellett komoly részesedése van a svájci “Andermatt Swiss Alps” projektben. Az ODH 35 szállodával, 8000 szobás kapacitással rendelkezik a Vörös-tengernél, az Arab-öbölben és Ománban.

Az RT/Raiffeisen Touristik Group GmbH hálózatába tour-operátorok és viszonteladó irodák egyaránt tartoznak, több mint 7000 utazási irodával áll közvetlen kapcsolatban. Az FTI csoport a negyedik legnagyobb német tour-operátor, olyan márkák tartoznak hozzá, mint az FTI Touristik, a last minute operátor 5vorFlug, az autóbérlés-bróker driveFTI, www.fly.de portál, a legnagyobb német nyelvi utaztató LAL Sprachreisen, a Meeting Point International DMC, a BigXtra promóciós operátor, az FTI Ticketshop valamint az FTI Cruises.

A müncheni székhelyű FTI Group 3500 főt alkalmaz világszerte, a 2012/13-as pénzügyi évben 2,1 milliárd eurós árbevételt ért el.


Forgalomkorlátozások vasárnap  a fővárosban

Forgalomkorlátozások vasárnap a fővárosban 

Vasárnap egy futóversenyt és az Élet Menete rendezvényt tartják Budapesten.
SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség

SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség  

A Singapore Airlines (SIA) Csoport megállapodásokat írt alá a Fenntartható Repülési Üzemanyag (SAF) beszerzéséről.
Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná

Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná 

Megdöntötte saját rekordját az Emirates Group a 2024–2025-ös pénzügyi évben.
Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja

Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja 

A korlátozás oka a húsvéti héten mért jelentős forgalomnövekedés.
Ismét robog a Jégmadár expressz

Ismét robog a Jégmadár expressz 

Május 18-tól ismét közlekedik a Jégmadár expresszvonat, amely közvetlen összeköttetést kínál Rákospalota-Újpestről a Velencei-tóhoz és a Balatonhoz.
WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés

WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés 

A repülőtér a Romániai Repülőterek Egyesülete által közölt januári statisztika szerint egy év alatt megduplázta utasainak számát.
Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 

Éppen hetvenöt évvel ezelőtt, 1950. május 7-én nyitották meg az utazóközönség előtt Budapest nemzetközi repülőterét, Magyarország kapuját.
Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában

Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában 

Dubajról leginkább a téli napsütés, a tavaszi luxuspihenés vagy az őszi tökéletes kikapcsolódás jut eszünkbe – de ez hamarosan megváltozhat.
Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme

Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme 

A Budapest Airport (BA) ezt a speciális programot az érintett kerületek és települések polgármestereivel konzultálva alakította ki.
IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom

IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom  

Az április 30-án megjelent sajtóközlemény 2025. márciusi globális légiutasforgalom adatait ismerteti.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.