A határozat szerint 4,350 milliárd, a költségvetésben a Budapesti konferencia-központ megvalósítására előírányzott forintot a Kemény Ferenc Sportlétesítmény-fejlesztési Program, valamint egyéb dél-pesti és észak-csepeli beruházások előkészítéséhez és megtervezéséhez csoportosítják át. A határozatból nem derül ki, hogy konkrétan mire. Az azonban igen, hogy Kemény Ferenc Program jogcím javára 4,3 milliárd, tanácsadók, értékbecslők és jogi képviselők díjára 50 millió forint megy.
Mint arról mi is beszámoltunk, a 2019-es költségvetésben 84 milliárd forint jut a turisztikai célelőirányzatra. A parlamentnek benyújtott, jövő évi költségvetési tervezetben ugyanakkor szerepel a budapesti konferencia-központ megvalósítására, a 2019. évi előirányzat felhalmozási kiadásai között 5 milliárd forint.
Kíváncsiak voltunk, hogy ténylegesen mikor és mennyiből épül majd Budapesten kongresszusi központ. Megkerestük a Miniszterelnöki Kabinetirodát, valamint a Miniszterelnökséget. Írásban feltett kérdéseinkre választ még nem kaptunk, de amint bölcsebbek leszünk, önök sem maradnak le tudományunkról.
A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) viszont örömmel állt rendelkezésünkre a téma kapcsán, a Szövetség elnökétől, Könnyid Lászlótól, a következőket hallhattuk: "Bízunk benne, hogy csupán az anyagi eszközök technikai átcsoportosításáról van szó, nem pedig arról, hogy elmarad a régóta várt konferencia-központ megépítése, és e fontos beruházás megvalósítása középtávon nincs veszélyben. Szikla szilárdan állítjuk - miközben Prága épp most épít egy vadonatúj konferenciaközpontot, Bécs bővíti a magáét, Zágráb pedig a régiónk egyik legkorszerűbb konferencia-központját tervezi kialakítanii -, hogy Budapest ezzel a döntéssel lekerülhet a konferenciaturizmus térképéről. Ismert szakmai körökben, hogy 3 éven belül újabb 3500 szoba "lép be" a budapesti szálláshelyek piacára, márpedig csak akkor lesz kihasználva ez a plusz szobakapacitás, ha a konferenciaturizmusban hatékonyan részt vállalunk, nem beszélve arról, jelentős adóbevételt is hoz az állam konyhájára a turizmusnak ez a fontos ágazata. És az sem mindegy, ha belépünk e domináns üzleti szegmensbe, akkor a külső, rövid távú negatív hatásoknak kevésbé lennénk kiszolgáltatva. Mennyiség helyett a minőséget kell hosszú távon előtérbe helyezni - csak így lehet ma biztos a siker."