hirdetés
hirdetés

37 utas érkezett az első Prága-Sármellék járaton

Megérkezett az első menetrend szerinti járat Prágából a sármelléki repülőtérre, a Czech Airlines (CSA) Prágából a Hévíz-Balaton Airportra közlekedő járata hétfőn kora délután landolt.

hirdetés

Benkő Attila, a repülőtér ügyvezető igazgatója az MTI-nek elmondta: az ATR-72-es géppel első alkalommal 37 utas érkezett Sármellékre, többségük egyéni utazó, de jó néhány utazásszervező is helyet foglalt. A CSA-tól kapott információjuk szerint a visszaútra 27 jegyet értékesítettek a közel 70 fős gépre.
    

A Hévíz-Balaton Airport és a prágai Václav Havel repülőtér között hetente egyszer, hétfőnként közlekedik a menetrend szerinti járat. A jelenlegi tervek szerint a gépek november 10-éig repülnek.
    

Benkő Attila hozzátette: a CSA járata nemcsak a cseh főváros és Sármellék között teremt összeköttetést, hanem a közvetlen átszállási lehetőségek miatt orosz és nyugat-európai városokat is könnyen elérhetővé tesz. A cseh légitársaság egyebek között Moszkvából, Jekatyerinburgból, Permből, Rosztov-na-Donu városából és Szamarából közlekedtet járatokat Prágába.

Részben az orosz turistákra alapozta volna az egy szezont megért Riga-Sármellék (Hévíz) járatát az airBaltic. A járatot azonban érdeklődés, vagyis megfelelő foglaltság hiányában a lettek megszüntették.

(forrás: Turizmus Online, MTI)
hirdetés
Olvasói vélemény: 0.0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
 
hirdetés
hirdetés

Találkozzunk a Facebookon!

Partnerünk