Csődbe ment, de nyitva tart a Red Treff

Hiába küzdött hónapokon keresztül a fennmaradásért a Red Treff Utazási Iroda, a társasággal szemben elrendelt felszámolási eljárás miatt január 18-án kénytelen volt beszüntetni tevékenységét - írja a Hajdú-Bihari Napló.

A fő gondot a nagymértékben visszaesett utazási kedv, a növekvő banki költségek, illetve a jelentős árfolyamveszteségek jelentették. Rácsai Lajos ügyvéd, a Red Treff jogi képviselője elmondta: tudomása szerint az irodának nincsenek olyan külföldön tartózkodó utasai, akiknek a hazahozataláról gondoskodnia kellene. Megjegyezte: a cég az esetek nagy részében utazásközvetítőként járt el, így a szerződések az utas, illetve az utazásszervező között jöttek létre, tehát az utazások zavartalan lebonyolításáért is utóbbi felel.

A tulajdonosok röviden arról tájékoztatják az érdeklődőket, hogy az iroda január 18-án végképp bezárt, azonban munkatársaik az eddig is használt telefonszámokon és e-mail címeken (a folyamatban lévő utazások zavartalan lebonyolítása érdekében) állnak az érdeklődők rendelkezésére. Szükség esetén az utasokat az utazásszervező vállalkozásokhoz irányítják, a Red Treff ugyanis az esetek nagy részében utazásközvetítő volt.

Az EUB Biztosító értékesítési igazgatója, Menyhei Tamás a Napi Turizmust arról tájékoztatta, hogy 12 százalékos, 5 millió forint összegű utazásszervezői vagyoni biztosítékkal rendelkezik náluk a társaság. Jelenleg azonban nem kell a kaucióhoz mint vésztartalékhoz fordulni, mivel a Red Treff-nek már nincsenek saját szervezésű útjai és nem hagytak kinn utasokat sem. A Napi Turizmus az irodában érdeklődött a fizetésképtelenség kapcsán, és azt a választ kaptuk, hogy csak az ügyvezető nyilatkozhat, ő azonban nincs benn, és azt sem tudják megmondani, hogy mikor lesz az irodában.

A felszámolás mintegy tíz munkahelyet érint, a hitelezői igények kielégítése pedig a felszámolással (egyelőre nem jogerősen) megbízott budapesti TAXCO Kft. feladata lesz. Arra, hogy a Red Treff mekkora adósságot halmozott fel, s a vagyona fedezetet nyújt-e a követelésekre, Rácsai Lajos úgy fogalmazott: tetemes tartozásról van szó, de a pontos összeg közlésére nincs felhatalmazása.

A Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal Idegenforgalmi Osztályának vezetője, Lukács Balázs a Napi Turizmust arról tájékoztatta, hogy informálisan ugyan arról értesültek, hogy a társaság ellen felszámolási eljárást kezdeményeztek, de a naponta frissen lekért cégkivonatok szerint nem folyik felszámolási eljárás a Red Treff ellen. Az utazási iroda egyelőre nem kérte az MKEH-t, hogy törölje nyilvántartásából, és amíg a cégjegyzékben meg nem jelenik a bejegyzés a felszámolási eljárásról, az MKEH nem is törölheti az utaztatót. Lukács Balázs hozzátette, tájékozódtak az ügyben, és az irodának jelenleg nincsenek saját szervezésű útjai. (Hajdú-Bihari-Napló/Napi Turizmus)


Villámcsapás kényszerítette földre a Wizz Air Budapest és Stockholm közötti gépét

Villámcsapás kényszerítette földre a Wizz Air Budapest és Stockholm közötti gépét 

A péntek hajnali járat kényszerleszállást hajtott végre Varsóban.
Így tervezik meg a magyar fiatalok a repüléseiket

Így tervezik meg a magyar fiatalok a repüléseiket 

A magyar fiatalok nemcsak álmodoznak, hanem tudatosan készülnek arra is, ha valami nem a tervek szerint alakul.
Útipoggyásszal kapcsolatos tudnivalók a NAV-tól

Útipoggyásszal kapcsolatos tudnivalók a NAV-tól 

A NAV felhívja a figyelmet a készpénzre is.
Újabb hiányosságokat tártak fel az Air India gépein

Újabb hiányosságokat tártak fel az Air India gépein  

Még vizsgálják a katasztrófa okait.
Végre egy értelmes ötlet a balatoni utazóközönségnek

Végre egy értelmes ötlet a balatoni utazóközönségnek  

Tizenegy balatoni állomáson a peronokat szektorokra osztják az utasok segítése érdekében.
Fenntarthatósági díj a diszkont légitársaságnak

Fenntarthatósági díj a diszkont légitársaságnak 

A Wizz Air ismét elnyerte a World Finance Sustainability Awards 2025-ös „Legfenntarthatóbb diszkont légitársaság” címét.
A Wizz Air saját költségén gondoskodik a Dubajban rekedt utasokról

A Wizz Air saját költségén gondoskodik a Dubajban rekedt utasokról 

A légitársasággal szemben azt követően indítottak vizsgálatot, hogy a hétfői Dubaj-Budapest járat törlése miatt több tucat magyar utas maradt ellátás nélkül a Közel-Keleten.
Jó hír: két díjmentes kézipoggyász lehet hamarosan a fedélzeten

Jó hír: két díjmentes kézipoggyász lehet hamarosan a fedélzeten 

Az Európai Unió törvényhozói kedden szavaztak arról a javaslatról, amely betiltaná a légitársaságok számára, hogy díjat számítsanak fel az utasok kis kézipoggyászáért.
Szerdán fennakadások a Budapest-Miskolc vasútvonalon

Szerdán fennakadások a Budapest-Miskolc vasútvonalon 

A MÁV-csoport közleménye alapján.
A Wizz Air Dubajban hagyott utasokat, a kormányhivatal már vizsgálja az esetet

A Wizz Air Dubajban hagyott utasokat, a kormányhivatal már vizsgálja az esetet 

Budapest Főváros Kormányhivatala vizsgálatot indított a légitársasággal szemben, jelentették be kedden.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.