A legtöbb lufit - 190 ezer darabot - a labirintushoz használták fel, de több ezer léggömbből épült meg az egyiptomi piramis, valamint a maja templom is. Minden lufi környezetbarát anyagból készült.
Guido Verhoef holland lufi designer 15 éves korában kezdett el a különleges alapanyagból szobrokat építeni, mára tökéletesre fejlesztette a technikát és világszerte ismerik a nevét. Munkáját további 20 mester segítette Budapesten, az itt elkészült szobrokat ilyen formában még soha sehol nem láthatta a közönség, világpremier született a magyar fővárosban.
„Igazi mesebeli világot építettünk fel, szeretnénk, ha életreszóló élménnyel gazdagodnának a látogatók. A gyerekekre külön is gondoltunk, hiszen a kiállítás része az az ezer négyzetméteres “fun zone”, ahol nyugodtan szabadjára engedhetik kreatív energiáikat”
- mondta el Guido Verhoef.
A LUFILAND felépítése igazi logisztikai próbatétel volt, hiszen a világ 18 országából érkeztek önkéntesek - több tucatnyian Magyarországról -, hogy részesei legyenek az élménynek és segítsenek a lufiszobrok megalkotásában. A több, mint félmillió léggömböt egyenként fújták fel, hajtogatták, majd helyezték el a grandiózus alkotásokon. A kiállítás alatt képzett szakemberek gondoskodnak arról, hogy a lufikreációk mindig a legjobb formájukat hozzák.
A LUFILAND limitált ideig, augusztus közepéig lesz látható a BOK Csarnokban.