Éppen ezért kiemelt jelentőséggel bír az, hogy milyen ez az otthon, és itt nem pusztán a berendezésre vagy a stílusra gondolunk. Az első és legfontosabb, hogy hatékonyan védjen a külső hatásokkal szemben: ne verjen be az eső, ne fújjon be a szél, ne szökjön ki a meleg.
Ez utóbbi nagyon alattomos, hiszen szinte észrevétlenül hűti a lakást vagy házat, ha nem jó az ablak szigetelés. Éppen ezért mai cikkünkben ezt a témát vesszük górcső alá.
Mire figyeljünk az ablak szigetelését illetően?
Sajnos pár év szavatossági ideje van az átlagos ablakszigetelő anyagoknak, így legfeljebb öt év elteltével mindenképpen megérett a helyzet a cserére.
Gondolkodhatunk úgy is, hogy saját magunk veszünk szivacs, filc vagy profilgumit, de hamarosan rájövünk, hogy ezzel nem sokra megyünk. Ilyenkor azonban nem kell, hogy az üveg cseréje, esetleg megduplázása legyen a következő lépés, ugyanis az ablak szigetelése történhet professzionális módon is egy horony bevágásával az ablakba, amelybe aztán az új szigetelőanyag kerülhet.
Ez szerencsére nem is hosszadalmas munka, és az ipari porszívó használatával még takarítani sem kell a szakemberek után!
Okosan válasszunk szolgáltatót!
Ha már végképp elhatároztuk magunkat, hogy valamit kezdünk az ablakokkal, akkor a következő lépés az, hogy megtaláljuk a megfelelő szolgáltatót. Kérhetünk helyi csoportokban ajánlásokat, Google is a barátunk, de mielőtt végleg letesszük a voksot valamelyik vállalkozás mellett, alaposan nézzük meg a következő szempontokat:
- Vállalnak-e ingyenes helyszíni felmérést, vagy csak találomra adnak árajánlatot? Nyilván ez utóbbi kerülendő.
- Mindenképp a cserét erőltetik, vagy van egyéb megoldásuk a szigetelést illetően? Természetes, hogy nem mindenképpen a legnagyobb költséggel járó munkálatokat szeretnénk választani.
- Vannak-e a neten elérhető vélemények a cég munkáiról? Ha igen, nagyobb bizalmat ébreszt, mint egy teljesen “névtelen” vállalkozás.
- Milyen anyagokkal dolgoznak, vállalnak-e garanciát?
Ha ezekre megnyugtató választ kapunk, mint ahogy a Thermo-Lak Kft. esetében is, akkor máris kezdetét veheti a közös munka!
Nemcsak a közérzetünkre, a pénztárcánkra is hatással lesz!
Ha sikerül jól döntenünk, akkor bizony két dolgot is tapasztalni fogunk. Az egyik, hogy sokkal komfortosabban fogjuk érezni magunkat, hiszen sokkal jobban fogja tudni tartani télen a meleget, nyáron a hűvöset a frissen beszerelt nyílászáró. A másik pedig az anyagi oldala lesz, hiszen nem az utcát fogjuk végre fűteni, hanem valóban a belső tereket, így sokkal kisebb rezsiszámlával kell majd kalkulálni.
Ha pedig nem is kell csere, csak egy új szigetelés, akkor pedig már még rövidebb távon visszahozza majd az árát a befektetés.