A most debütáló Dékán-Deák Csenge és Gazsó Márta ’Ellenpont’ című kamarakiállítása Debussy életének két különböző szakaszát mutatja be, amelyek a zenében használt ellenpont technikáját idézik meg. A megnyitón Sinkó István festőművész vezette végig az érdeklődőket az alkotások különleges világán.
Az MBH Bank Művészeti Alapítvány támogatásával működő Hungarian Art & Business elkötelezett a magyar kortárs művészet támogatása iránt, amelynek keretében különböző pályázatokkal és ösztöndíjprogramokkal segíti a tehetséges művészek előrejutását.
Az ’Art Wall Café’ pályázat célja, hogy lehetőséget nyújtson meglévő vagy célzottan a HAB központi terébe tervezett képzőművészeti projektek kiállítására.
A pályázatra bármilyen technikával elképzelt munkatervvel lehetett jelentkezni, beleértve az akár több alkotásból álló projekteket is.
A szakmai zsűri által kiválasztott nyertes alkotások közel egy éven át kapnak helyet a központban, hathetente újabb és újabb művekkel találkozhat a közönség. Az Alapítvány emellett támogatást nyújt a művek installációjában és népszerűsítésében is, hogy a nyertesek minél szélesebb közönséghez eljuthassanak.
Szeptember 5-től egy igazán különleges projekt foglalt helyet a HAB szivárványos lépcsője mellett a képzőművészet és a zeneművészet találkozásának jegyében. Dékán-Deák Csenge és Gazsó Márta művészpáros ’Ellenpont’ című pályaművének középpontjában Claude Debussy francia zeneszerző életének két különböző szakasza áll: a fiatalság élettől dübörgő szopránja és az érett kor megfontolt, misztikus basszusa.
A művészpáros alkotásai így két különálló "szólamként" jelennek meg, izgalmas kontrasztot mutatva egymás mellett.
Debussy G-dúr zongoratrióját 18 évesen, zeneszerzői munkásságának kezdetén írta, az ’Első rapszódia klarinétra’ c. zeneművet pedig nyolc évvel halála előtt, már kiforrott stílusában. A zeneműveket szimbolizáló festmények azonos méretben, négyzetes formában készültek. Az első festmény élénk színeivel és telt formáival a fiatalság energiáját és frissességét ábrázolja, míg a második festmény légies színeivel és körkörös mintáival Debussy érett stílusát és életvégi bölcsességét tükrözi.
A kamarakiállítást Sinkó István festőművész nyitotta meg, aki az alkotások különleges harmóniáján és ellentétén, azok mögöttes tartalmán vezette végig az érdeklődőket. A klasszikus zene és a kortárs képzőművészet kapcsolatát újragondoló projekt október 2-ig látogatható a HAB-ban.