Frissítve - Bőröndös békés felvonulás a szakma túléléséért

Az augusztus végén alakult, ma már 4030 tagot számláló Turisztikai Szektor Saját Érdekképviselete Facebook-csoport szeptember 11-én békés demonstrációt szervez Budapesten "Mentsük meg a turizmust!" címmel.

Az akció szervezői többek között Nagy Ildikó, az Utópia Utazási Iroda tulajdonos-ügyvezetője, és Szalai Edit, a Las Palmeras iroda tulajdonosa, akik a Facebook-csoport létrehozói is egyben. A csoport tagjai a szakma teljes vertikumát lefedik a szállodaipartól kezdve az utaztatáson át a vendéglátásig.

A hangsúlyozottan békés demonstrációval a turizmus nehéz helyzetére, a turisztikai munkahelyek megtartásának fontosságára igyekeznek felhívni a figyelmet a szervezők, akik azt kérik a részvevőktől, hogy - nemzetközi mintára - hozzanak magukkal egy bőröndöt, az utazást jelképezve.

Időpont: 2020. szeptember 11., pénteken 15:00–20:00 között
Helyszín: Budapest, X. kerület, EXPO Congress Hotellel szembeni parkoló (1101-Bp. Expo tér 2.)
 
 
A gyülekező időpontját és helyszínét két részre bontották:
 
15:00 órára Budapesten a X. kerületi EXPO Congress Hotellel szembeni parkolóba (1101-Bp. Expo tér 2.) azokat várják, akik a turizmusban közvetlenül szorosan érintettek: autóbuszos vállalkozók, autóbuszvezetők, idegenvezetők, utazási irodák tulajdonosai és alkalmazottai, hajós utaztatás szektora, rendezvény szervezők, szállodaipar dolgozói, légiközlekedésben dolgozók. Innen együtt vonulnak az autóbuszokkal és a személyautókkal. Akik gyalogosan érkeznek, ők se keseredjenek el, mert buszokkal szállítják végig őket a vonulási útvonalon, 1 megállóhelyet biztosítva útközben. A megállóban lehet a gyalogos résztvevőknek ki- és beszállni, a kijelölt helyszínen demonstrálni.
 
16:00 órakor a Hősök terére (kijelölt helyszínre, amely a megálló is egyben) várják a többi gyalogos résztvevőt, akik a turizmushoz csak közvetett módon kapcsolódnak, illetve a támogatókat, szimpatizánsokat is. A felvonuló autóbuszok ide érkeznek az utasaikkal; itt egyesülnek a turizmusban közvetlenül érintettek és a tágabb értelemben vett hátrányosan érintett munkavállalók, a támogatók, valamint a szimpatizánsok. A helyszíni eseményt követően Közösen folytatják az autóbuszos felvonulást a megadott útvonalon. 
 
x x x
 
KIEGÉSZÍTÉS: Időközben szerlesztőségünk új információkat kapott a szervezőktől, amelyből kiderül, hogy a Főnix elnevezésű manőver volt a szeptember 11-re tervezett megmozdulás kiindulási alapja (https://www.peticiok.com/fnix_manver_az_utazasi_szektor_tamogatas#form )
Szalai Edit (Las Palmeras iroda tulajdonosa) vetette fel, hogy szívesen segítene. Létrehozta a csoportot, itt kezdődött el a szerveződés,a kormány rendelkezései és a komplett szektor ellehetetlenülése miatt.
A szervezésben még segít Alacsony Ádám  (moderálás) Zilzler Zsuzsa idegenvezető (idegenvezetők összefogása) Heindl Csaba (buszosok) Peltier Leotie autóbuszvezető (moderálás).
A csoport azért lett ilyen aktív, mert néhány nap leforgása alatt 4000 tag gyűlt össze.
Fontos további info még, hogy minden szerveződés az érdekképviseletek nélkül történk jelen pillanatban.i
 
Minden további részlet ITT.

Ötéves a különleges nemzetközi kiállítótér

Ötéves a különleges nemzetközi kiállítótér  

Miközben az immerzív élményeket kínáló spanyol márka, az IKONO világszerte ötödik születésnapját ünnepli, a budapesti helyszíne is mérföldkőhöz érkezett.
Százezrek járták a kiállítói helyeket a Múzeumok Éjszakáján

Százezrek járták a kiállítói helyeket a Múzeumok Éjszakáján 

Évről-élvre töretlen népszerűségnek örvend hazánk legnagyobb kulturális rendezvénye, a Múzeumok Éjszakája.
A Velencei-tó gyorsabban melegszik, mint a levegő

A Velencei-tó gyorsabban melegszik, mint a levegő 

Megvizsgálták, hogy a tó mely évszakban melegedett a legjobban, és ez mennyire függ a levegő hőmérsékletétől.
Értékes műalkotások és ékszerek Balatonfüreden

Értékes műalkotások és ékszerek Balatonfüreden 

A Balatonhoz költözik a művészeti világ krémje.
A pop királyának relikviája Budapesten

A pop királyának relikviája Budapesten 

Különleges relikviával lepi meg a Madame Tussauds Budapest Michael Jackson rajongótáborát.
Új vezető a Magyar Turisztikai Ügynökségnél

Új vezető a Magyar Turisztikai Ügynökségnél 

Váratlan vezetőváltás történt a Magyar Turisztikai Ügynökségnél.
Jön Budapest egyetlen éjszakai félmaratonja

Jön Budapest egyetlen éjszakai félmaratonja 

A futóest különlegessége abban rejlik, hogy minden táv napnyugtakor, garantáltan sötétben indul.
A hazai kreatív tervezői szakma is képviseltette magát a rangos filmes gálán

A hazai kreatív tervezői szakma is képviseltette magát a rangos filmes gálán 

Június 21-én a MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztivál a Balatonfüred Kongresszusi Központban.
Idén nyáron is fesztiválhangulat a veszprémi Gyárkertben

Idén nyáron is fesztiválhangulat a veszprémi Gyárkertben 

A nyár folyamán hétvégenként a hazai zenei élet kiemelkedő előadói, legendái lépnek majd színpadra.
Teljes a STRAND Fesztivál zenei programja

Teljes a STRAND Fesztivál zenei programja 

Bejelentették a teljes zenei programot a STRAND Fesztivál szervezői.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.