Bővül "Budapest tengerpartja"

Gerendai Károly és csapata igazi tengerparti hangulatot varázsolt az egykori bányató környékére: a Lupa Beach ma már tízezer ember befogadására alkalmas, homokos partjain pedig számos sport és szabadidős lehetőség, valamint széles gasztronómiai kínálat fogadja a kikapcsolódni vágyókat.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően eddig több mint hárommilliárdos beruházással megvalósult Lupa Beachen idén megújult az Öböl partszakasz, ahol a zöld szemlélet nem csak a füvesítésben nyilvánul meg: szelektív szemétgyűjtés, visszaváltható repohár, szívószál-mentesség jellemzi. A Dürer Kert is itt nyitott új egységet, és felépült a parton egy glamping is.

A Beach részen elkészült a Decathlon Strandsport Aréna, lelátójáról 900-an nézhetik a nyári sportokat, de itt található Közép-Európa legnagyobb wakeboard centruma, működik búvárklub, és számos vizes sport kipróbálható, a SUP-tól a vitorlázáson át a vízből kiemelkedő Jetovatorig. A tó középső részén készül a Viastein sétány, amelynek 500 méteres szakaszán beach klubok nyílnak, újabb strandrészek mellett.

A part másik részén pedig 10 különböző stílust – burgerezőtől a tengeri ételekig – felvonultató gasztrosétány található, a bejárathoz közelebb pedig a Costes és a Divino is üzemeltet nyári egységet. Az Öbölben pedig főként a strandételek dominálnak, de a két részen összesen 27 vendéglátó-egység várja a vendégeket. A Lupa Beach kapacitása is bővült: az Öbölben 2500, a Beach részen 7500 fő a befogadóképesség.

Gerendai Károly – aki nemrégiben 20 éves bérleti szerződését társával, Lakatos Péterrel együtt tulajdonjogra váltotta – sajtótájékoztatóján elmondta: a Lupa vize gyakorlatilag ivóvíz minőségű, és folyamatosan frissül, tisztaságában még a szezon végére sem érezhető változás. A kisgyerekes családokat elkerített rész várja, ahol a legkisebbek is nyugodtan pancsolhatnak a sekély vízben vagy épp ugrálhatnak a trambulinon, az ugrálóvárban, és kipróbálhatják a vízi dodzsemet.

A kijutás sem lehet gond azoknak, akiknek gépkocsi nélkül érkeznének: a HÉV-től elektromos kisbuszok szállítják a vendégeket, a belvárosból is indul ide menetrend szerinti buszjárat, de az Auchan busza is elkanyarodik ide.

A Lupa árait a budapesti strandokhoz igazították, így az Öbölbe hétköznap 1000, hétvégén 1500, a Beachre 2900, illetve 3900 forint a belépő, de délután öt órától már féláras jegyet is vásárolhatnak azok, akik munka után jönnek ki lazulni. Az éttermek azonban napnyugtakor sem zárnak be, és aki kellemes tóparti vacsorára vágyik, este 7 után ingyen léphet be a területre, és persze egyéb esti programokból sincs itt hiány, a sunset partyktól a Dumaszínházig.

A szezon meghosszabbítása, valamint az időjárási szélsőségek áthidalása is fontos kérdés. Hamarosan átadják szaunaházukat, és két faház már üzemel a parton, ezt a tervek szerint továbbiak követik majd. Rendezvényházuk több száz fős családi és céges események lebonyolítására alkalmas, és bár szálláshely-fejlesztést a tulajdonosok nem terveznek, bíznak benne, hogy befektetők viszont előbb-utóbb fantáziát látnak a tó környékén hotelépítésben.


Jön a Balaton-átevezés

Jön a Balaton-átevezés 

Június 27-én immár kilencedik alkalommal rendezik meg a MOL Balaton-Átevezést.
Utcazenészek lepik el Budapestet

Utcazenészek lepik el Budapestet 

Budapest Play címmel szerveznek utcazenész-feszivált idén nyáron a fővárosban.
Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest

Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest 

Teljes a 2026-os KeszthelyFest programja.
Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről

Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről 

2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának.
TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással

TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással 

Az index értéke az előző havi erős csökkenés után nőtt az év hatodik hónapjában.
Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál

Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál 

Egyre súlyosabb a helyzet a Velencei-tó körül.
    Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között

Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között 

Magyarország továbbra is az egyik legkedvezőbb ár-érték arányú úti cél az osztrák turisták számára.
Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl

Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl 

Kétezren úsztak a kánikulában a 4. MOL Campus Öbölúszáson.
Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén

Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén 

Új vezető irányításával folytatja működését a Martfű Thermal Spa.
Egy napig bejárható az Iparművészeti Múzeum épülete

Egy napig bejárható az Iparművészeti Múzeum épülete 

Mielőtt elkezdődnének a felújítás előzetes munkálatai, a látogatók bejárhatják az épületet, és saját szemükkel láthatják annak jelenlegi, leromlott állapotát.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.