Egyszerűsödhet a külföldről való hazaérkezés adminisztrációja

Jelentősen egyszerűsíti a külföldről hazatérő állampolgárok esetében a karantén elrendelésének adminisztrációját a kormány törvényjavaslata, amely szerint emellett kötelezővé válik az elektronikus ellenőrzés, továbbá naponta akár hatszázezer forint is lehet a szabályszegők büntetése - írja az AIRportal.hu.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Orbán Viktor miniszterelnök pénteken közzétett videójában arra hívta fel a magyar állampolgárok figyelmét, hogy az európai járványhelyzetet tekintve ne tervezzenek külföldi utazást a téli időszakban. Pénteken este a kormány benyújtott egy törvényjavaslatot a járványügyi intézkedésekkel kapcsolatban, amely számos ponton egyszerűsíti és gyorsítja a hatóságok és az állampolgárok számára a karanténnal kapcsolatos ügyintézést.

A járványügyi készültség alatt a vonatkozó kormányrendeletben meghatározott országokból történő beutazás esetén, a hatósági házi karantén elrendelésénél nem kell egyedi közigazgatási hatósági eljárást lefolytatni, elegendő az, ha a határellenőrzést végző rendőri szerv a karanténkötelezett személyt tájékoztatja. A karanténra kötelezettnek a személyes és kapcsolattartási adatai mellett meg kell adnia, hogy hol tölti majd az elkülönítést. Ezt követően az utas köteles közvetlenül a karantén helyszínére menni, és annak bejárati ajtaján a határellenőrzést végző rendőri szerv által a részére átadott jelölést jól láthatóan elhelyezni – írja a törvényjavaslat.

Lehetőség van tömegközlekedés használatára is, de az utazást nem lehet megszakítani. Az utas az országba érkezését megelőző 24 órával is megadhatja az adatait a rendőrség hivatalos honlapján, valamint a karantén választott helyének címét is bejelentheti: ez egyszerűsíti és gyorsítja az ügyintézést a határon történő belépéskor.

Kötelező lesz a karantén ellenőrzésére szolgáló mobiltelefonos alkalmazás használata is. A szoftvert a karanténra kötelezett személy a hatósági házi elkülönítés lejártát követő napon távolíthatja el a telekommunikációs eszközéről – áll a törvényjavaslatban.

Naponta akár hatszázezer forint is lehet a büntetés

A törvényjavaslat 5000 forinttól 150 000 forintig terjedő közigazgatási bírság kiszabását teszi lehetővé számos esetben, köztük például a karanténlakásra figyelmet felhívó jelzés kihelyezésének elmulasztása esetén.

A bírság halmozható, tehát azonos napon több egymást követő ellenőrzés alkalmával megállapított újabb jogsértések esetén ismét kiszabható. Az azonos napon ugyanazon személy által elkövetett jogsértések miatt kiszabható bírságok összege legfeljebb 600 000 forint lehet.

Forrás: Airportal.hu


Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben

Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben 

Van valami egészen különleges abban, amikor a lefelé néző kutyapózt egy (vagy több) valódi kutyával az oldalunkon csinálhatjuk. Eplényben, a Síaréna Vibe Parkban kipróbálhattuk.
Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók

Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók 

Hétvégén is tartott az IKEA-dolgozók sztrájkja, tájékoztatta Karsai Zoltán, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) elnöke az MTI-t.
Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben

Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben 

Látványos figyelemfelhívó akcióval sürgették egy új, átfogó klímatörvény megalkotását pénteken a pesti Városligetben.
Előkelő díj a füredi strandnak

Előkelő díj a füredi strandnak 

A balatonfüredi Kisfaludy Strand a Balaton legjobbja.
Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben

Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben 

A csaknem 600 négyzetméteres térben a tervek szerint három moduláris kiállítótér, könyvtár, kutatószoba és workshop-helyiség kap helyet.
Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja?

Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja? 

Annyit segíthetünk: nem, nem a felcsúti kisvasút a befutó – még az első tízbe sem fér bele.
Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed

Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed 

Meghosszabbított nyitva tartással és új élményprogramokkal készül a nyári szezonra a veszprémi várnegyed.
Három napon át csak a jazz Miskolcon

Három napon át csak a jazz Miskolcon 

Még e hónapban érkezik a Miskolci Dixie és Jazz Fesztivál.
Jönnek a Perseidák!

Jönnek a Perseidák! 

2026-ban a Perseidák mellett egy részleges napfogyatkozás is különleges programokat ígér a Hortobágyon.
Világzene és francia életérzés a Duna-parton

Világzene és francia életérzés a Duna-parton 

Ismét Utcabált rendez a Francia Intézet.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.