Ezek idén a legvirágosabb települések

A Magyar Turisztikai Ügynökség 28. alkalommal hirdette meg a Virágos Magyarország versenyt, amely idén számos szempontból megújult. A megmérettetésre több mint 320 pályázat érkezett, a zsűri összesen 49 díjat oszt ki. 2021-ben a legvirágosabb települések Nagykanizsa, Veresegyház, Etyek és Buzsák lettek.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

2021-ben a kétezer fő alatti településeken a már megszokott versenyszabályok alapján zajlott az értékelés, míg a nagyobb települések egy bemutatkozó anyag beküldésével online is nevezhettek, illetve választhatták a személyes jelenléttel történő zsűrizést is. Szintén idei újításként a pályázók tematikus nevezésekkel is részt vehettek a megmérettetésen, amennyiben csak egy parkot, teret, iskolaudvart szerettek volna bemutatni. A két éve megkezdett hagyományt folytatva a határon túli magyarlakta települések is nevezhettek a versenybe, közel negyvenen éltek ezzel a lehetőséggel.

A szakmai zsűri döntése alapján Nagykanizsa lett a legvirágosabb 30 ezer főnél népesebb város, míg a kisebb városok kategóriájának fődíját Veresegyház nyerte el. A 2.000 lakosnál nagyobb falvak közül Etyek, a kisebb falvak közül pedig Buzsák kapta a fődíjat. A fővárosi kerületek közül a IV. kerület érdemelte ki Budapest Főváros díját. Emellett számos különdíjas települést is hirdetett a zsűri: a Miniszterelnöki Különdíjat a városok kategóriában Szolnok, a falvak kategóriában pedig Varsány kapta, a Belügyminisztérium Virágos Önkormányzatért díját Lenti és Kübekháza nyerte el. A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) turisztikai különdíjában idén Makó és Poroszló részesült. A legvirágosabb határon túli település Romániából Kalotaszentkirály, Szerbiából Palics, Szlovákiából Tardoskedd lett. A Magyar Önkormányzati Főkertész Egyesület a veresegyházi Kisák Pétert tünteti ki az év főkertésze elismeréssel. (Az összesen közel ötven díjazottról a mellékelt táblázatban tájékozódhatnak.)



Az Európai Városok és Falvak versenye az elmúlt két évben elmaradt, 2022-ben azonban újra megmérettetnek európai szinten is a települések. A versenyben Székesfehérvár és Orfű mellett Veresegyház képviseli majd hazánkat.

A beérkezett pályázatokat egy 120 fős, kertész, tájépítész és turisztikai szakemberekből álló zsűri értékelte, akik megállapították: idén is folytatódott az az örömteli tendencia, hogy évről évre egyre színvonalasabb pályázatok érkeznek. Sorra szépülnek meg a közterületek, és számos településen átgondolt, a fenntarthatóság szempontjait is szem előtt tartó zöldfelület-fejlesztés zajlik.

November végéig minden nyertes megkapja a díjakat, a győztes pályázatok a Virágos Magyarország Facebook oldalán is megtekinthetők.


Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben

Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben 

Van valami egészen különleges abban, amikor a lefelé néző kutyapózt egy (vagy több) valódi kutyával az oldalunkon csinálhatjuk. Eplényben, a Síaréna Vibe Parkban kipróbálhattuk.
Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók

Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók 

Hétvégén is tartott az IKEA-dolgozók sztrájkja, tájékoztatta Karsai Zoltán, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) elnöke az MTI-t.
Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben

Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben 

Látványos figyelemfelhívó akcióval sürgették egy új, átfogó klímatörvény megalkotását pénteken a pesti Városligetben.
Előkelő díj a füredi strandnak

Előkelő díj a füredi strandnak 

A balatonfüredi Kisfaludy Strand a Balaton legjobbja.
Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben

Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben 

A csaknem 600 négyzetméteres térben a tervek szerint három moduláris kiállítótér, könyvtár, kutatószoba és workshop-helyiség kap helyet.
Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja?

Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja? 

Annyit segíthetünk: nem, nem a felcsúti kisvasút a befutó – még az első tízbe sem fér bele.
Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed

Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed 

Meghosszabbított nyitva tartással és új élményprogramokkal készül a nyári szezonra a veszprémi várnegyed.
Három napon át csak a jazz Miskolcon

Három napon át csak a jazz Miskolcon 

Még e hónapban érkezik a Miskolci Dixie és Jazz Fesztivál.
Jönnek a Perseidák!

Jönnek a Perseidák! 

2026-ban a Perseidák mellett egy részleges napfogyatkozás is különleges programokat ígér a Hortobágyon.
Világzene és francia életérzés a Duna-parton

Világzene és francia életérzés a Duna-parton 

Ismét Utcabált rendez a Francia Intézet.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.