Fókuszban a pályázat a XIV. Országos TDM Konferencián

A Magyar TDM Szövetség kiemelt figyelmet fordít a napokban megjelent TDM pályázatra való felkészülésre a 2015. december 3-4. között Gyulán megrendezésre kerülő XIV. Országos TDM Konferencián. 

A közvetlen szakmai párbeszédet lehetővé tevő találkozó első napján a rendszerszintű együttműködéseket erősítendő a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Magyar Turizmus Zrt. vezető képviselői adnak tájékoztatást a résztvevőknek a TDM szervezeteket érintő aktualitásokról, ez utóbbival a Magyar Szállodaszövetség, a Magyar Fürdőszövetség és a TDM Szövetség közös pódiumbeszélgetésen vitatják meg a rendszerszintű kapcsolódási pontokat.

Az eredményes TDM pályázati felkészülés jegyében csütörtök délután pályázati workshopra kerül sor, ahol a Nemzetgazdasági Minisztérium képviselőitől a Szövetség által előzetesen összegyűjtött és a helyszínen feltett kérdésekre is választ kaphatnak az érdeklődők. Az előzetes tájékozódást segítendő a helyszínen bemutatott pályázati feltételeken túl a Szövetség saját támogató szerepét is ismerteti.

A pénteki nap teljes egészében a pályázatról szól majd, a hallgatóság tematikus blokkokban, meghívott ismert szakemberek tolmácsolásában kaphat iránymutatást a pályázatban támogatott tevékenységek hatékony megtervezéséhez. Ennek megfelelően a nap a marketing, képzés, termékfejlesztés és monitoring témakörök jegyében telik majd.

A konferencián lehetőség nyílik továbbá Gyula város turisztikai sikereinek és a székelyföldi TDM rendszerfejlesztés aktuális eredményeinek a mélyére látni, ezen felül a Magyar TDM Szövetség a 2015. évre visszatekintve ismerteti a jövőbeli fejlesztési elképzeléseket.

A konferenciára a Szövetség honlapján keresztül elérhető felületen lehet majd regisztrálni, ami kedvezményes szállásfoglalási lehetőséget is biztosít a résztvevők számára.

További információ: www.tdmszovetseg.eu


Itt a friss TKI index

Itt a friss TKI index 

2025. májusban a turisztikai cégek 70 százalék szolgáltatási árainak növekedéséről számolt be az elmúlt 3 hónapra vonatkozóan az előző év azonos időszakához mérten.
Határon átívelő turisztikai egyesület született

Határon átívelő turisztikai egyesület született 

Megalakult a Fernenet – új határon átnyúló turisztikai egyesület a Fertő-tó térségében.
Életműkiállítás a belvárosi galériában

Életműkiállítás a belvárosi galériában 

Grandiózus életműkiállítással indítja útjára a nyarat a Virág Judit Galéria.
Megújult a legendás gemenci kőkereszt

Megújult a legendás gemenci kőkereszt 

A település központi részén, az árvízvédelmi töltés mellett, az egykori keselyűsi csárda előtt álló emlékművet bárki megcsodálhatja.
Indul a Muslinca Bringakör

Indul a Muslinca Bringakör 

A Muslinca Bringakör egy ingyenes, játékos, felfedező jellegű kerékpáros kihívás.
 Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén

Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén 

Siófok a legnépszerűbb pünkösdi úti cél belföldön az egyik szállásfoglaló portál friss foglalási adatai szerint a közelgő hosszú hétvégén.
Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen

Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen 

Az országos környezetszépítő verseny legnépszerűbb kategóriái 2025-ben az Év főtere és az Év fasora.
 Nyugdíjasok megpróbálják beállítani Phileas Fogg rekordját

Nyugdíjasok megpróbálják beállítani Phileas Fogg rekordját 

Negyven nap, majdnem 30.000 kilométer, 3274 gyalogló.
Kulturális randevú Göcsejben

Kulturális randevú Göcsejben 

Az eseménysorozat a göcseji dombok között idén 22 településen több mint 60 programot és közel 100 élményt kínál a „fenntartható lassúság” jegyében.
Indul a nyári szezon a Tisza-tó fővárosában

Indul a nyári szezon a Tisza-tó fővárosában 

Ezen a nyáron is rengeteg kalanddal és élménnyel vár Tiszafüred.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.