Gratulálunk Békefi Veronikának!

Az Év Női Menedzsere 2019 Díj kitüntetettje Dr. Békefi Veronika, a N-U-R Travel ügyvezető igazgatója.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A Menedzserszövetség idén 26. alkalommal adta át az Év Menedzsere díjat, 21. alkalommal az Év Fiatal Menedzsere díjat, 5. alkalommal az Életműdíjat, 3. alkalommal, a Volkswagennel közös Kék Innovációs Különdíjat.  Első alkalommal, de hagyományteremtő céllal két újabb díj is kiadásra került: a női vezetők kiemelt támogatójaként a Magyar Vállalatvezetők Üzleti Közössége (MVÜK Zrt.) - a női vezetők piaci pozíciójának erősítését célul kitűző stratégiai programjának részeként - adta át az Év Női Menedzsere 2019 Különdíjat, továbbá a Jövő Menedzsere 2019 Különdíj is itt került átadásra, mellyel a Szövetség az általa elindított mentor programot kívánja erősíteni, és a figyelmet felhívni a jövő vezetői támogatásának fontosságára.

A hét kategóriában a Menedzserszövetség partner szervezetei (Amcham, Brit Kamara, Joint Venture Szövetség, MVÜK, FIVOSZ), a Jelölő Bizottság elnöke (dr. Beck György) és tagjai (Kapitány István, Fekete István, Jaksity György, Liptay Gabriella), valamint a szövetség elnöksége és ügyvezetése jelölhettek. Ezt követően a Jelölő Bizottság kategóriánként 3 jelöltet tárt a Menedzserszövetség elnöksége elé, akik 2020. február 6-án, titkos szavazással választották ki a díjazottakat minden kategóriában.

 

Az biztos, hogy a régóta pályán lévő elismert szakember tavaly heroikus helytállással mentette meg a csődtől kollégái és a szakma együttérző és támogató segítségével a Thomas Cook magyar leányvállalatát, a Neckermann Magyarországot, miközben az anyacég és szinte az összes többi leányvállalata becsődölt. A társaság sikeresen mentesítette utasait a külföldi csőd hátrányos következményeitől. Utasaik a krízishelyzetben is megkapták a megrendelt és befizetett szolgáltatásokat, vagy néhány kivételes esetben, jobb megoldás híján visszakapták befizetett pénzüket. 

Dr. Békefi Veronika 1993-ban alapította meg két kollégájával a Neckermann Magyarországot, amely egészen a Thomas Cook-csődig piacvezető pozíciót töltött be a magyar kiutaztató irodák között. A több lépésből álló átszervezés végeredményeként dr. Békefi Veronika és dr. Szvoboda János, a Neckermann egykori cégvezetője a NUR Travel Utazási Szolgáltató Kft. tulajdonosaiként viszik tovább az egykori tour operátor utazásszervezői tevékenységét.

 

Forrás: Turizmus Online


Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest

Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest 

Teljes a 2026-os KeszthelyFest programja.
Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről

Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről 

2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának.
TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással

TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással 

Az index értéke az előző havi erős csökkenés után nőtt az év hatodik hónapjában.
Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál

Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál 

Egyre súlyosabb a helyzet a Velencei-tó körül.
    Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között

Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között 

Magyarország továbbra is az egyik legkedvezőbb ár-érték arányú úti cél az osztrák turisták számára.
Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl

Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl 

Kétezren úsztak a kánikulában a 4. MOL Campus Öbölúszáson.
Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén

Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén 

Új vezető irányításával folytatja működését a Martfű Thermal Spa.
Egy napig bejárható az Iparművészeti Múzeum épülete

Egy napig bejárható az Iparművészeti Múzeum épülete 

Mielőtt elkezdődnének a felújítás előzetes munkálatai, a látogatók bejárhatják az épületet, és saját szemükkel láthatják annak jelenlegi, leromlott állapotát.
Duna Nap az újbudai Duna-parton

Duna Nap az újbudai Duna-parton 

Egész napos vízparti programok, zene, játékok, közös piknik és nyári Duna-parti hangulat.
MaReSz kutatás: ilyen most a hazai rendezvényszektor

MaReSz kutatás: ilyen most a hazai rendezvényszektor 

Növekvő piac, gyorsuló digitalizáció és erősödő fenntarthatósági szemlélet jellemzi a hazai rendezvényágazatot.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.