Hamarosan Budapest Kortárs Ékszerhét

Két héten át csaknem száz alkotó 25 kiállítását tekintheti meg a közönség november 9-ig a X. Budapest Kortárs Ékszerhéten, amelynek programjában szakmai workshopok és előadások is szerepelnek – közölték a szervezők kedden az MTI-vel.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Budapest számos helyszínén kiállításokkal, tárlatvezetésekkel, beszélgetésekkel találkozhatnak az érdeklődők.

Hozzátették, az egyéni vagy csoportos kiállítások keretében az ékszerek széles spektruma látható lesz.

A programsorozat során csaknem 100 alkotó több mint 25 kiállítását tekintheti meg a közönség.

A szakmai workshopokat és előadásokat a résztvevő ékszertervezők szervezik, akik emellett változatos tematikájú tárlatvezetéseket és foglalkozásokat, performanszokat tartanak.


Fotó: DepositPhotos.com

A programok közt a FISE Galériában ezúttal az Ékszerhét alapító tagjainak tárlata lesz látható, a Porcelán Palotában a Herendi Porcelán Manufaktúra legújabb porcelán ékszerkollekcióját mutatják be, a FUGA Építészeti Központban pedig három ékszertervező – Kreisz Janka, Lázár Veró és Padányi Orsi – női lét és természet viszonyát vizsgáló tárlatát láthatja a közönség. A Fonciére Budapest Stúdió az Ékszerhét idejére nemzetközi találkozóhellyé változik: a magyar résztvevők mellett tajvani, francia és olasz ékszertervezők munkáit ismerhetik meg az érdeklődők.

Az Ötvös Mesterségtörténeti Gyűjteményben csoportos ékszerkiállítással és Tóth Zoltán ötvösművész, a MOME tanárának előadásával várják a látogatókat. Az érdeklődők emellett ellátogathatnak egy műteremlakásba is, ahol a két kiállító, Kocsor Eszter Sára különleges tükröződő felületekből épített ékszereit és Sógor Sarolt kalapált réz tárgyait ismerhetik meg, betekintést nyerve az alkotói folyamatokba is.

További programok és részletes információ a www.budapestjewelleryweek.com oldalon található.


Meghalt Somogyi Győző

Meghalt Somogyi Győző 

A hírt a Káli Medence Környezetvédelmi Társaság tudatta tagjaival.
 A Palatinus legnépszerűbb látványossága  visszatért

A Palatinus legnépszerűbb látványossága visszatért 

Az idei nyári főszezon egyik kiemelt fejlesztése a Palatinus strand közel százéves hullámgépének felújítása, amely sikeres próbaüzemet követően ismét működik.
Balatonfüreden rendezik az első nemzetközi klezmerfesztivált

Balatonfüreden rendezik az első nemzetközi klezmerfesztivált 

Új kulturális eseménnyel gazdagodik a Balaton északi partja.
Ókori római lakoma az Aquincumi Múzeumban

Ókori római lakoma az Aquincumi Múzeumban 

Az idei év központi tematikájához csatlakozva Aquincumban is az ízekbe zárt történetek körül forog az este.
Forgalomkorlátozás a fővárosban péntek éjszaka

Forgalomkorlátozás a fővárosban péntek éjszaka 

A „Mozgás éjszakája” nevű rendezvény miatt forgalomkorlátozásra kell számítani péntek éjszaka a Hősök terén, a Kós Károly sétányon, illetve az Andrássy út és a Hermina út egy szakaszán. 
Várak, amelyek Magyarországon várnak

Várak, amelyek Magyarországon várnak 

Egyértelműen az Egri vár vezeti a népszerűségi rangsort.
Új díszkivilágítást kapott a Feneketlen-tó szökőkútja

Új díszkivilágítást kapott a Feneketlen-tó szökőkútja 

Új látványelemmel gazdagodott Budapest egyik legismertebb városi parkja.
Nemzetközi rangos díjak a debreceni Nagyerdőbe tervezett kiállítóépületnek

Nemzetközi rangos díjak a debreceni Nagyerdőbe tervezett kiállítóépületnek 

Két rangos elismerést is elnyert az Architizer A+Awards nemzetközi építészeti versenyén a debreceni Nagyerdőbe tervezett kiállítóépület.
Eltűnt küldemények, sorozatos késések: összefogtak a Foxpost ügyfelei

Eltűnt küldemények, sorozatos késések: összefogtak a Foxpost ügyfelei 

Megugrott az online-vásárlók száma – a csomagszolgáltatók közül néhányan nem tudják kezelni a helyzetet.
Medvék az Aggteleki Nemzeti Park területén

Medvék az Aggteleki Nemzeti Park területén 

Az igazgatóság munkatársa kora délután látott egy anyamedvét és egy bocsot.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.