Konzulok szerepe a turizmusban

A magyar tiszteletbeli konzulok hosszabb szünet után ismét csatlakoztak brüsszeli székhelyű Világ Konzuljainak Szövetségéhez a  FICAC-hoz (World Federation of Consuls). Ennek alkalmából a FICAC, éves közgyűlését Budapesten tartotta. 

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A világ számos országából érkeztek Budapestre a szövetség vezető tisztségviselői Aykut Eken, a FICAC elnöke vezetésével. A delegációt dr. Suha György nagykövet, a Külgazdasági és Külügyminisztérium miniszteri biztosa fogadta és látta vendégül. Bemutatta a Minisztérium épületét, könyvtárát valamint egy parlamenti látogatásra invitálta a vendégeket. Kerekasztal megbeszélés keretében méltatta a tiszteletbeli konzulok szerepének fontosságát. A megbeszélés egyik fontos témája volt szerepük a turizmus területén.

Az elmúlt évtizedben rendkívüli mértékben nőtt a világ idegenforgalma, a regionális és tengerentúli fapados járatok megjelenése megsokszorozta a külföldre látogató turisták számát. A határok megszűntek az Európai Unióban, számos ország eltörölte vízumot a beutazáshoz, vagy megkönnyítette a vízumok megadását, akár az interneten vagy érkezéskor, a repülőtéren is felvehető vízumok bevezetésével. Mindezek az intézkedések nagyban hozzájárulnak a „határok nélküli” utazási lehetőségéhez és az utazók számának növekedéséhez.

Ezzel egyenes arányban nőtt a tiszteletbeli konzulok feladata, mivel az utazók probléma esetén követség hiányában a konzulátushoz kell, hogy forduljanak. Több kis ország nem engedheti meg magának, hogy nagykövetséget tartson fenn a világ számos országában, így ezt a feladatot a tiszteletbeli konzulokra bízzák.
A konzulátusoknak jó kapcsolatot kell kiépíteni a fogadó ország hatóságaival, hogy eredményes munkát tudjanak végezni.

A résztvevök Törökországból, Görögországból, Szerbiából, Nepálból és Norvégiából érkeztek. Programjuk szervezésében sokat segített a konzuli testület doyenje Bocsánczy János , Sierra Leone tiszteletbeli konzulja, valamint a magyarországi tiszteletbeli konzulok akik több közös eseményen is részt vettek.


Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest

Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest 

Teljes a 2026-os KeszthelyFest programja.
Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről

Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről 

2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának.
TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással

TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással 

Az index értéke az előző havi erős csökkenés után nőtt az év hatodik hónapjában.
Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál

Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál 

Egyre súlyosabb a helyzet a Velencei-tó körül.
    Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között

Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között 

Magyarország továbbra is az egyik legkedvezőbb ár-érték arányú úti cél az osztrák turisták számára.
Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl

Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl 

Kétezren úsztak a kánikulában a 4. MOL Campus Öbölúszáson.
Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén

Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén 

Új vezető irányításával folytatja működését a Martfű Thermal Spa.
Egy napig bejárható az Iparművészeti Múzeum épülete

Egy napig bejárható az Iparművészeti Múzeum épülete 

Mielőtt elkezdődnének a felújítás előzetes munkálatai, a látogatók bejárhatják az épületet, és saját szemükkel láthatják annak jelenlegi, leromlott állapotát.
Duna Nap az újbudai Duna-parton

Duna Nap az újbudai Duna-parton 

Egész napos vízparti programok, zene, játékok, közös piknik és nyári Duna-parti hangulat.
MaReSz kutatás: ilyen most a hazai rendezvényszektor

MaReSz kutatás: ilyen most a hazai rendezvényszektor 

Növekvő piac, gyorsuló digitalizáció és erősödő fenntarthatósági szemlélet jellemzi a hazai rendezvényágazatot.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.