Környezetszennyező a "lakatturizmus"

A Balaton sem akar kimaradni abból a világméretű  szokásból, hogy a szerelmesek lakatokat tesznek hidak korlátjaira, vasrácsokra, különféle állványokra, ezzel is bizonyítva érzelmeik hőfokát és örök hűségüket. Néhány helyen ez illegális és veszélyes  lehet, máshol ez a környezetszennyezés egyik formája, ezért  a Balaton partján egyre több, direkt erre a célra készített lakatfalat állítanak fel – áll a Balatoni Turizmus Szövetség közleményében. Február 14-én vadonatúj objektumot avatnak a Szántódpusztai Majorságban. 

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Az ilyen ötletek jelentősen élénkítik a forgalmat  Valentin-nap környékén. Főként a fiatalabb generáció látogat ilyen helyekre, ez az oka annak, hogy az egyik balatoni településen is avatnak holnap egy újabb lakat-találkahelyet – mondta Fekete Tamás, a Balatoni Turizmus Szövetség alelnöke.

Fotó: Pinterest
Fotó: Pinterest

A Nyitott Balaton akció keretében, a szervezet be szeretné mutatni, hogy a Balaton télen sem zárt be, érdemes ide ebben az időszakban is elutazni. Ez az oka annak, hogy összeszedték és közreadták azokat a helyeket, ahová a szerelmesek Valentin-nap környékén elutazhatnak.

Az  egyik legismertebb romantikus találkahely Balatonvilágoson, a Magasparton található a Panoráma-kilátónál a fehérre festett Sóhajok Hidja – amit sokan a Szerelmesek Hídjaként emlegetnek – korlátjai mellett számtalan szerelemlakat került az odaépített állványokra. A felirat szerint: „Az itt fogant szerelem múlhatatlan”. Csak remélni lehet, hogy azok szerelme is örökké tart majd, akik már egy meglévő kapcsolat megerősítése miatt tesznek ide lakatot.

A badacsonyi Rózsakő legendája Kisfaludy Sándor költőhöz kapcsolódik. Állítólag, ha egy pár tagjai ráülnek a kőre, még abban az évben összeházasodnak. A történet eredete szerint régi magyar költőnk és felesége, Róza szívesen üldögélt a lapos bazaltkövön. Innen egyébként a Rózsakő elnevezés is. A legendának köszönhetően jó néhány lánykérés történt már itt, persze akkor is érdemes errefelé kirándulni, ha csak egy igazán romantikus helyszínt keresünk a Balatonnál.

Zamárdiban, a Balaton Szíve téren lévő szobor szintén sok szerelmespár kedvence. Aki átnéz a szív alakú szobor nyílásán megkapó panorámában gyönyörködhet, a szeme elé tárul a Tihanyi Bencés Apátság. Visszatérve Valentin-napi főtémánkhoz: aki a Bakony felé veszi az irányt, az Berhidán is lakatolhat. A Kistó játszótere közelében ugyanis itt is szerelemkapu fogadja a párokat. A lakat felhelyezése után a kulcsot a helyi szokás szerint érdemes egy jól irányzott dobással a tó fenekére küldeni. Így a pár összetartozása örökre lakat alá kerül. Hogy működik-e? Érdemes kipróbálni.

A kenesei sétányon andalgóknak is érdemes kis szív alakú lakatot magukkal vinni, csakúgy mint a keszthelyi mólóra, Füredre vagy éppen Balatonlellére látogatóknak. Fonyódon a Hotel Balaton teraszán szerelemlakat központ áll. Az ötven méteres vaskerítésre bárki kirakhatja szerelmi zálogát, sőt, fotózkodni is lehet a hatalmas piros vasszív mellett. Bevált az értékesítési vezető, dr. Pohl Tibor ötlete, mert mint mondja, vannak visszajáró vendégeik ilyentájt Valentin-napon. Kivesznek egy szobát, elsétálnak a száz méterre található kikötőbe vagy a közeli piacra, és egy ilyen hétvégén megerősítik fogadalmukat.

Február 14-én vadonatúj lakatfalat is avatnak a Szántódpusztai Majorságban. A Szent Kristóf-kápolna mellett Valentin-napon, délután hat órakor várják a friss szerelmeseket és a régi párokat. Elég a lakatot magukkal vinni, a helyszínen gravírozást vállal a szántódpusztai Józsa András, így a nevek és a szerelmes üzenetek helyben elkészülhetnek. Azért is érdemes elmenni a Szent Kristóf-kápolnába és lefoglalni mondjuk egy nyári esküvőt, mert az ott kötött házasságok a falubeliek szerint örökké tartanak – áll a közleményben.

Figyelmeztetik a szerelmeseket, legyenek zöldek!

A szervezet arra is felhívja szerelmesek figyelmét, hogy csak olyan helyekre tegyenek lakatot, ahol direkt erre a célra kitett "falakat" emeltek. Éskovács Péter, a Niytott Balaton akció tanácsadója szerint, több országban már erős az ellenérzés a lakatos szerelmesekkel szemben, ezért a Balatonon is vigyázni kell arra, hogy mindenki a helyén kezelje az ügyet.


Elmarad a JazzFest Budapest

Elmarad a JazzFest Budapest 

A szervezők lemondták a JazzFest Budapest 2026 fesztivált, így elmarad a június 27-től július 5-ig tervezett idei rendezvény.
KSH-kutatói elemzés 2025-ről

KSH-kutatói elemzés 2025-ről 

Határon innen és túl – Hogyan alakul a turisztikai ágazat teljesítménye?
Múzeumok éjszakája: rendhagyó séták, Morse adó-vevő és Mátyás király lakomája

Múzeumok éjszakája: rendhagyó séták, Morse adó-vevő és Mátyás király lakomája 

Több helyszín is különleges programokkal készül a Múzeumok éjszakájára.
Kutyával nyáron a Balatonnál

Kutyával nyáron a Balatonnál 

Hová induljon kutya és gazdája – segít egy kiadvány.
Humántőke, AI és napjaink demográfiai kihívásai

Humántőke, AI és napjaink demográfiai kihívásai 

A magyar versenyképesség jövőjéről tanácskoztak Budapesten.
Nyomozás, éjszakai templomtúra, különleges tematikájú kiállítások

Nyomozás, éjszakai templomtúra, különleges tematikájú kiállítások 

Múzeumok Éjszakája a veszprémi várnegyedben.
Meghalt Somogyi Győző

Meghalt Somogyi Győző 

A hírt a Káli Medence Környezetvédelmi Társaság tudatta tagjaival.
 A Palatinus legnépszerűbb látványossága  visszatért

A Palatinus legnépszerűbb látványossága visszatért 

Az idei nyári főszezon egyik kiemelt fejlesztése a Palatinus strand közel százéves hullámgépének felújítása, amely sikeres próbaüzemet követően ismét működik.
5 hiba, ami visszafoghatja az edzésed eredményét

5 hiba, ami visszafoghatja az edzésed eredményét 

Amikor valaki edzeni kezd, természetesen azt várja, hogy néhány hét után látványos változás következzen be. Könnyen lehet, hogy kezdetben tényleg gyorsan olvadnak le a kilók, aztán egyszer csak elmaradnak az újabb eredmények. Ilyenkor nem feltétlenül az edzések számával vagy intenzitásával van probléma; sokkal gyakoribb, hogy apró, elsőre jelentéktelennek tűnő hibák lassítják a haladást.
Balatonfüreden rendezik az első nemzetközi klezmerfesztivált

Balatonfüreden rendezik az első nemzetközi klezmerfesztivált 

Új kulturális eseménnyel gazdagodik a Balaton északi partja.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.