Látnivalónak sem utolsók a fővárosi fürdők

Több százan keresték fel Budapest öt történelmi fürdőjét és a Gül Baba forrást a Kulturális Örökség Napjain. 

A budapesti, történelmi fürdők idén is csatlakoztak a 2014. szeptember 20-21-én megszervezésre került Kulturális Örökség Napjaihoz. Az 1984 óta megrendezett esemény célja a műemlékek, emlékhelyek bemutatása a nagyközönség részére, egyfajta mozgósító akció, mely a látogatókban erősíti a kulturális örökség megóvásának igényét. Az öt történelmi fürdőt és a Gül Baba forrást több mint 750 vendég kereste fel a két nap alatt.

A budapesti történelmi fürdők (Széchenyi, Gellért, Lukács, Rudas, Király fürdők) naponta három alkalommal, előzetes regisztráció alapján várták a jelentkezőket. Az érdeklődők száma az előzetes várakozásokat messzemenően meghaladta, így volt olyan fürdő, ahol az eredetileg tervezett vezetések mellé további látogatások megszervezésére került sor a nap folyamán. A látogatók számos kérdést tettek fel a budapesti forrásokkal és fürdőkkel kapcsolatban.

A fürdők mellett idén is megnyitották a Gül Baba forrás kapuját kifejezetten a Kulturális Örökség Napjai alkalmából, mely a Rudas fürdő mellett, a Gellérthegy lábánál található. Az itt fakadó forrásokat a legrégebben ismert budai hőforrások között tartják számon. Már a Gellérthegy lábánál létesült első települések kialakulásában is közrejátszott a források közelsége.

A források vize a Gellérthegy dolomitjának repedéseiből tör fel. E forráscsoport része a Gül Baba forrás is, mely vize egy 2,95 m mély aknában gyűlik össze. A forrásvíz hőmérséklete kb. 43,5 ˚C. A források összes vízhozama 20-100 l/p, melyet a Duna vízállása befolyásol.

A budapesti gyógyfürdők legközelebb a 2014. október 11-én megszervezésre kerülő, Magyar Fürdőkultúra Napján látogathatók fel csoportos vezetés keretén belül.


Már várják a négylábú strandolókat Fonyódon

Már várják a négylábú strandolókat Fonyódon 

Megnyitotta az idei szezont a fonyódi kutyabarát fürdőhely.
Titokzatos Erzsébet-portré a Gödöllői Királyi Kastélyban

Titokzatos Erzsébet-portré a Gödöllői Királyi Kastélyban 

A Gödöllői Királyi Kastély egy eddig ismeretlen, különleges Erzsébet királyné-portréval gazdagította gyűjteményét.
Augusztusban PanyolaFeszt

Augusztusban PanyolaFeszt 

A tavaly nagykorúvá cseperedett PanyolaFeszt komoly missziót vállal évről évre, fontos ügyeket karol fel.
TKI: az ágazat szereplői romlónak látták helyzetüket

TKI: az ágazat szereplői romlónak látták helyzetüket 

Az index értéke a múlt havi három pontos emelkedés után négy ponttal csökkent az év hatodik hónapjában.
Új fejezetet nyit a Zsolnay Fényfesztivál

Új fejezetet nyit a Zsolnay Fényfesztivál 

Elképesztő látványvilág költözik a Zsolnay Negyedbe.
MME: ne etesse a vízimadarakat!

MME: ne etesse a vízimadarakat! 

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn közzétett lakossági felhívásában arra kér mindenkit, hogy semmivel se etessék a vízimadarakat.
Nyíregyházán és Varsányban bírál a táj- és környezetszépítő verseny nemzetközi zsűrije

Nyíregyházán és Varsányban bírál a táj- és környezetszépítő verseny nemzetközi zsűrije 

Az egyik legjelentősebb nemzetközi környezetszépítő megmérettetés zsűrije június végén érkezett azért, hogy értékeljék a két települést.
Kerékpáros fejlesztés Szolnokon

Kerékpáros fejlesztés Szolnokon 

Új szolgáltatással gazdagodik a RepTár Szolnoki Repülőmúzeum.
Új kerékpáros térkép a Kis-Balatonnál

Új kerékpáros térkép a Kis-Balatonnál 

A kiadvány a kerékpárral és gyalogosan bejárható útvonalakat ábrázolja, megkönnyítve a természetbarát látogatók tájékozódását.
Ünnepi kavalkád a Mélyvölgyben

Ünnepi kavalkád a Mélyvölgyben 

Izgalmas sportprogramok, vidám zenei és gasztró élmények.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.