A tárlaton
hanglemez és kazettaborítók, koncertplakátok, fotók mutatják be Pécs-Budapest ellenkulturális párhuzamait a 80-as években.
Ez az újító, formabontó, kísérletező művészeti irányzatok kibontakozásának, illetve a 3T, azaz a tiltott, tűrt, támogatott kora volt, amikor lemezhez, publikálási lehetőséghez a pécsiek sem juthattak. Ezért szamizdatként, nem hivatalos kazettákon terjesztették felvételeiket. A művészi kifejezés szabadságát dalszövegeikkel, zenéjükkel és előadásmódjukkal közvetítették, áll az euronews.com tudósításában.
A kiállítás a rendszerváltás előtti alternatív zenei élethez kapcsolódó dokumentumait mutatja be. Plakátok, lemez- és kazettaborítók, dokumentumok, továbbá fotók, videók, korabeli hanglejátszók mellett egy eredeti anyagokra épülő rekonstrukció az első helyi hanglemezklubról is látható. Ebben az időszakban Pécs a főváros mellett a legfontosabb bázisa volt a hazai underground, neoavantgárd művészeti törekvéseknek.
Koszits Attila, a kiállítás kurátora a megnyitón kiemelte a fellelhető emékek és ereklyék nagy számát.
Közel 100 plakát, 50 darab nagylemez, 30 kislemez borító, 70 darab magnókazetta, korabeli technikai eszközök, fotók és egyéb dokumentumok láthatók most a Pécs Galériában.
A borító és plakáttervezők között olyan ismert művészek voltak, mint Keserű Ilona, Viktor Vasarely, Wahorn András illetve a pécsiek közül Czakó Zsolt, vagy Molnár Tamás.
A kiállítás december 21-ig várja a látogatókat.