Az 1989-ben épült fürdő a tavalyi beruházásig két medencével üzemelt. A fejlesztésnek köszönhetően azonban a fürdő területén egy közel 1.400 m2 alapterületű, új fürdőépület került kialakításra. A fedett földszinti részen egy tanmedence, egy gyerekmedence, egy gyógymedence és egy kinti-benti, vízi bárral üzemelő élménymedence is kialakításra került.
Az új fürdőrészben szaunák, kezelőhelyiségek, valamint egy speciális, geotermikus szauna is épült, mely az egyetlen ilyen jellegű szauna Magyarországon, mivel a szauna páratartalmát és hőmérsékletét saját hévízkút biztosítja, közvetlen kifolyással a szaunában.
Felújításra és átalakításra kerültek a strand medencéi, öltözői is. Az átalakítás során a korábban egybeépített rombusz, illetve téglalap alakú medencék szétválasztásra kerültek, így jelenleg már külön strand- és úszómedence üzemel a strand területén. Ez utóbbi télen is üzemel.
A Paskál Gyógy- és Strandfürdő épületeinek és medencéinek hőszükségletét, megújuló geotermikus energiaként saját, 62 oC hőmérsékletű hévízkút biztosítja.
Az első téli szezonban nem volt szükség fosszilis energiafelhasználásra.
A fürdő várakozáson felüli forgalomnövekedésének köszönhetően rövid időn belül szükségessé váltak további fejlesztések. Ezen beruházás keretén belül átadásra került egy új, 30 m2 területű szauna, további masszázs-helyiségek, illetve megújult a gyerekmedence, a játszótér és a vendéglátóegységek.
A fürdőt 2015-ig 70.000-80.000 vendég kereste fel a nyári szezonban. 2016-ban már közel 165.000 látogatót fogadott, 92%-kal növelve forgalmát az azt megelőző évhez képest, mely elsősorban a bővítésnek, illetve a fokozott marketing kommunikációnak köszönhető.
Ahogy azt mi is megírtuk, idén nyáron kitűnően teljesített a Budapest Gyógyfürdői Zrt. összes egysége, hiszen a három nyári hónap alatt közel 1.180.000 vendég kereste fel a 11 fürdőt, strandot, ami 12%-os növekedést jelent az előző évi hasonló időszakhoz képest.
A strandok közül legjobban a Paskál fürdő teljesített, ahol 73%-kal nőtt a forgalom.
Forrás: Turizmus Online