Megjelent a Világutazók kézikönyve

Az egyik legnépszerűbb hazai utazási blogger, Travellina 600 oldalas kézikönyvben osztotta meg tapasztalatait a jövő világutazóival. 

"Ez a könyv nem rólam szól, és nem is az utazásaimról – arra ott van húsz éve a blog, plusz az online és nyomtatott cikkek" - közli előre a szerző. 

"Ezt a kézikönyvet kifejezetten azért írtam, hogy minél többeket megtanítsak utazni. Ahogy a blog olvasótábora növekedett, a kérdések is egyre gyakrabban záporoztak. Melyik weblapon lehet ár szerint keresni repjegyet? Te melyik szálláskeresőt használod? Tudsz jó éttermet Rómában? Szerinted milyen táskát vigyek? Arról nem is beszélve, hogy a világot járva folyamatosan látom azokat a hibákat, amelyeket a kevésbé rutinos utazók sorozatban elkövetnek – és amelyeket nyilván régebben elkövettem én is. A mai napig tanulok új trükköket, megismerek új weblapokat, kitapasztalok új módszereket, amelyek mind egyszerűbbé, olcsóbbá, élvezetesebbé teszik az utazást." Ezeket a trükköket, hasznos információkat osztja meg könyvében Travellina, alias Kisgyörgy Éva, aki világutazóvá válása előtt egy informatikai multinál dolgozott vezető beosztásban. 

"A könyv már évek óta készül, bizonyos részeit (szálláskeresés, repjegykeresés) nagyrészt a weblapon is megosztottam már. Folyamatosan rendezgettem, bővítgettem, sőt, tavasszal élőben is „teszteltem”, amikor egy kisebb csoportnak („travellina-iskola” néven) két este előadtam, kíváncsian várva, milyen kérdések merülnek még fel. Még ma is kotlanék rajta, ha nem keres meg a BOOOK kiadó, hogy csináljunk belőle egy könyvet. Nehezen engedtem el, az utolsó pillanatban is kerültek bele új ismeretek, de egy ponton aztán mégis nyomdába kellett adni.

Mi minden van benne? Az utazás egész folyamatát segítek átgondolni. Onnan kezdve, hogy egyáltalán hova, mikor, kivel és miből utazz, a tervezgetésen (repjegykeresés, szállásfoglalás, autóbérlés) és logisztikán (pakolás, pénzváltás) át egészen addig, amíg megérkezel: hogyan kerüld el a veszélyeket, betegségeket, miként hozd ki a legtöbbet a vakációdból. Sőt, még a hazatérés utánra is van néhány tanácsom, legfőképp arról, hogy kerüld el az utazási utáni levertséget. Jó akár belföldi hétvégékre, de világkörüli utakra is, úgy gondolom, talál benne hasznos információt mindenki, legyen üzleti vagy szabadidős utazó, kezdő vagy haladó világjáró" - zárja könyve ajánlását a szerző. 

A Világutazók kézikönyve kapható a nagyobb könyvesboltokban, illetve a BOOOK kiadónál.


Teljes a STRAND Fesztivál zenei programja

Teljes a STRAND Fesztivál zenei programja 

Bejelentették a teljes zenei programot a STRAND Fesztivál szervezői.
Halló, itt a Kiscelli Múzeum!

Halló, itt a Kiscelli Múzeum! 

A telefonálás történetébe nyújt bepillantást a Kiscelli Múzeum legújabb időszaki kiállítása.
Úszóünnep a Lágymányosi-öbölben

Úszóünnep a Lágymányosi-öbölben 

Közel 2000 úszóval rekordot döntött a 3. MOL Campus Öbölúszás.
Jelentős növekedés várható az utasbiztosítások piacán

Jelentős növekedés várható az utasbiztosítások piacán 

Az utazók zöme Európában nyaral, belföldön is sokan terveznek üdülni.
Rekordszámú résztvevő a LIDL Balaton-átúszáson

Rekordszámú résztvevő a LIDL Balaton-átúszáson 

A Balaton-átúszás 5,2 km-es távján 10500-an vágnak majd neki, hogy Révfülöpről átússzanak Balatonboglárra.
Ízek, illatok, zongora, Balaton

Ízek, illatok, zongora, Balaton 

Nem minden nap láthatunk olyan zongorát a balatoni utcákon, amelyet külön biztonsági szakemberek őriznek.
Fiatal vitorlázók és liberázás Balatonfüreden

Fiatal vitorlázók és liberázás Balatonfüreden 

Közel kétszáz, a Balaton térségében tanuló általános és középiskolás ismerkedhetett meg a vitorlázással három napon keresztül Balatonfüreden, a Kékszalag Portban.
Karikó Katalin Nobel-díját is kiállítják a Múzeumok Éjszakáján

Karikó Katalin Nobel-díját is kiállítják a Múzeumok Éjszakáján 

Van egy hely Budapesten, ahol a tudomány több száz éves öröksége, legendás történetek és modern kérdések találkoznak.
Kína üzleti világa és kultúrája Budapesten

Kína üzleti világa és kultúrája Budapesten 

Június 26–27-én Budapestre érkezik a China Brand Fair, Közép-Európa egyik legnagyobb kínai üzleti és kulturális rendezvénye.
Muzsikaszó csendült fel az ország több helyszínén

Muzsikaszó csendült fel az ország több helyszínén 

Mintegy 140 cigányzenekar szórakoztatta a magyar vendéglátóhelyek közönségét a Dankó Pista Emléknapon.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.