A lézeres szemműtét után minden percet más értékes dologra lehet fordítani, amit addig a lencsével való bajlódással töltöttünk. Nem lesz többé zavaró tükröződés vagy bepárásodás, tudjuk nyugodtan élvezni a szabadidőnket.
Ha pedig kiszámoljuk, hogy a sok kellemetlen perc mellett mennyibe került az évek során a szemüveg és a kontaktlencse, már nem is lesznek olyan ijesztőek a lézeres szemműtét árak és finanszírozás. Ez a kezelés lehet a kulcsa az életminőség javításának és megoldás a kényelmes mindennapokhoz.
A kérdés, ami mindenki számára elsődleges: mennyibe kerül?
Ezt nem lehet megmondani egységesen, hiszen többféle kezelés lehetséges, amelyek árai eltérőek. Egy alapos alkalmassági vizsgálat során dől el, hogy melyik módszer lesz eredményes, és mennyibe kerül a Sasszemklinika lézeres szemműtét. Azt viszont érdemes kiszámolni, hogy mennyit költöttünk már eddig is a szemüvegre, illetve mennyibe kerülne még az előttünk álló évek során.
Ezen tények ismeretében beláthatjuk, hogy nem többletköltségünk fog keletkezni, hanem valójában megtakarítást fogunk elérni a kezelés elvégzésével. Ráadásul az említett klinikán részletfizetési lehetőségünk is van, valamint egészségpénztári kártyát is elfogadnak. A legszerencsésebbek pedig akár a lézeres szemműtét árát is visszanyerhetik, a részletekért érdemes felkeresni a sasszemklinika.hu webodlalt.
Mi a kezelés folyamata?
Először fel kell tárni a lehetséges szembetegségeket, kizáró okokat. Az átfogó alkalmassági vizsgálat fájdalommentes, és ennek alapján tudják optimálisan megtervezni a szakemberek a műtétet. A műtét napján megismétlik a vizsgálatokat, nagyjából két órát kell bent tölteni a klinikán, ebből maga a műtét 15 perc.
A lézerkezelés teljesen fájdalommentes, semmilyen kellemetlenség nem éri a pácienseket közben. A beteg kényelmesen elhelyezkedik, szemcseppekkel történik az érzéstelenítés, de műtét közben nem szabad mozogni. Ha mégis megmozdulna a páciens, a lézer azonnal érzékelni fogja és leáll.
A műtét után rögtön tapasztalható lesz az éles látás, de még 1-2 hónapig folyamatosan javul. Egy rövid pihenő után a páciens hazamehet a kísérőjével.
A kezelés a műtéttel nem ér véget
Kontollvizsgálatokra még szükség lesz, és fontos az is, hogy be kell tartani az orvos utasításait. Nem szabad szoláriumba menni, autót vezetni, monitort nézni, UV-szűrős napszemüveg viselése javasolt, a sportolást is egy ideig mellőzni kell, és szükség lesz rendszeres csepegtetésre is.
A lézeres szemműtét nem csupán a látást adja vissza, hanem a mindennapok szabadságát is. Megszünteti a szemüveg és a kontaktlencse okozta kényelmetlenséget, hogy minden pillanat élvezhető legyen.