Múzeumok éjszakája több, mint kétezer programmal

Országszerte 442 kulturális intézmény több mint 2200 programmal, köztük koncertekkel, tárlatvezetésekkel, interaktív eseményekkel várja a látogatókat június 24-én, a Múzeumok éjszakáján - mondta el Vincze Máté, a Kulturális és Innovációs Minisztérium közgyűjteményekért és kulturális fejlesztésekért felelős helyettes államtitkára az eseményt beharangozó keddi budapesti sajtótájékoztatón.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Vannak olyan kulturális kódok, amelyek összekötnek minket, ilyenné kezd válni az ország legnépszerűbb kulturális rendezvénye, a Múzeumok éjszakája is, amelyen tavaly több mint 300 ezren vettek részt és a szervezők idén is hasonlóan magas részvételre számítanak - emelte ki Vincze Máté. Hozzátette: a rendezvény célja, hogy azoknak is felkeltse az érdeklődését a közgyűjtemények, kiállítóhelyek iránt, akik nem, vagy csak ritkán járnak múzeumba. Vincze Máté elmondta, hogy az eseményt 2023-ban Miklósa Erika, a Magyar Szent István-rend birtokosa, Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas operaénekes népszerűsíti jószolgálati nagykövetként. A rendezvény idén a "TRendben vagyunk" szlogen köré épül, kiemelt helyszíne pedig Veszprém lesz, ahol 13 intézmény várja majd a látogatókat. A kiemelt tematikához az intézmények csaknem 330 programmal kapcsolódnak - tette hozzá.

Beszámolt arról is, hogy a Neumann János-emlékévhez csatlakozva tíz intézményben mutatják be izgalmas programok segítségével a 120 éve született, világhírű matematikus sokrétű munkásságát. Porga Gyula, Veszprém polgármestere beszámolt arról, hogy az Európa Kulturális Fővárosa program évében számos izgalmas múzeumi és kísérőprogrammal készülnek a Múzeumok éjszakájára. Veszprémben 13 intézmény 30 helyszínen több mint félszáz programmal várja majd a látogatókat. Kiemelte, hogy a Múzeumok éjszakáján nyílik meg az Egry József munkásságát bemutató kiállítás a megújult Laczkó Dezső Múzeumban, és a festőművész előtt tiszteleg a Művészetek Háza tárlata is. Emellett lesznek programok a Digitális Tudásközpontban, a Margit-romoknál és a Foton Audiovizuális Centrumban is - sorolta a polgármester.

Bernert Zsolt, a keddi sajtóeseménynek helyet adó Magyar Természettudományi Múzeum főigazgatója elmondta, hogy idén még színesebb programokkal készülnek, mint tavaly: az esemény középpontjában Dél-Amerika állat- és növényvilága áll majd. A program - a gyermekes családokra tekintettel - délután négy órakor kezdődik a múzeumban, ahol nyolc kiállítást tekinthetnek meg a látogatók, a múzeum munkatársai berendeznek egy 600 lepkének otthont adó lepkeházat, lesz élőállat-bemutató, emellett dél-amerikai ételeket is kóstolhatnak és latin zenét is hallgathatnak az érdeklődők.

A Múzeumok éjszakája programjai a www.muzej.hu weboldalon érhetőek el, valamint egy mobilalkalmazás is az érdeklődők rendelkezésére áll. A MUZEJ EVENT@HAND applikáció ingyenesen tölthető le. Budapesten idén is egységes karszalaggal látogathatók a Múzeumok éjszakája rendezvényei és kiállításai, ezzel a karszalaggal lehet közlekedni a BKK kizárólag ezen az estén üzemeltetett múzeumi járatain is. A rendezvény fő szervezője a KIM.

Forrás: MTI


Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben

Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben 

Van valami egészen különleges abban, amikor a lefelé néző kutyapózt egy (vagy több) valódi kutyával az oldalunkon csinálhatjuk. Eplényben, a Síaréna Vibe Parkban kipróbálhattuk.
Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók

Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók 

Hétvégén is tartott az IKEA-dolgozók sztrájkja, tájékoztatta Karsai Zoltán, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) elnöke az MTI-t.
Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben

Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben 

Látványos figyelemfelhívó akcióval sürgették egy új, átfogó klímatörvény megalkotását pénteken a pesti Városligetben.
Előkelő díj a füredi strandnak

Előkelő díj a füredi strandnak 

A balatonfüredi Kisfaludy Strand a Balaton legjobbja.
Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben

Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben 

A csaknem 600 négyzetméteres térben a tervek szerint három moduláris kiállítótér, könyvtár, kutatószoba és workshop-helyiség kap helyet.
Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja?

Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja? 

Annyit segíthetünk: nem, nem a felcsúti kisvasút a befutó – még az első tízbe sem fér bele.
Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed

Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed 

Meghosszabbított nyitva tartással és új élményprogramokkal készül a nyári szezonra a veszprémi várnegyed.
Három napon át csak a jazz Miskolcon

Három napon át csak a jazz Miskolcon 

Még e hónapban érkezik a Miskolci Dixie és Jazz Fesztivál.
Jönnek a Perseidák!

Jönnek a Perseidák! 

2026-ban a Perseidák mellett egy részleges napfogyatkozás is különleges programokat ígér a Hortobágyon.
Világzene és francia életérzés a Duna-parton

Világzene és francia életérzés a Duna-parton 

Ismét Utcabált rendez a Francia Intézet.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.