Nagyszabású kiállítás a debreceni MODEM-ben

Az MBH Bank célkitűzése, hogy társadalmi felelősségvállalása jegyében a műremekekből álló gyűjteményét a nagyközönség számára is bemutassa.  A debreceni tárlat a mai kor egyik legfontosabb témáját, a természeti erőforrásokat, a természethez való sokoldalú viszonyt járja körbe Rockenbauer Zoltán kurátori munkája révén. A kiállítás július 21-ig várja az érdeklődőket.

100 év természet. Tájképek és csendéletek az MBH Bank gyűjteményéből címmel debütáló kiállítás az MBH Bank értékes műgyűjteményének válogatott alkotásait sorakoztatja fel a debreceni MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központban, Rockenbauer Zoltán kurátor közreműködésével. A július 21-ig megtekinthető tárlatot Muladi Brigitta művészettörténész nyitotta meg, a megnyitón köszöntőt mondott Puskás András, az MBH Bank vezérigazgató-helyettese és Vizi Kata, a MODEM ügyvezető igazgatója.

A kiállítás tájképei és csendéletei nagyszabású, klasszikus és modernista kiállítási élményt biztosítanak, és emellett kortárs relevanciájú, a 21. század egyik legfontosabb kérdéskörét vetik fel, nevezetesen a természeti erőforrásokhoz való viszonyulásunkat járják körbe. Így többek között Benczúr Gyula, Berényi Róbert, Egry József, Kernstok Károly, Mednyánszky László, Patkó Károly, Perlrott Csaba Vilmos, Szőnyi István és Ziffer Sándor művei is megtalálhatók a tárlaton.

 

„Az MBH Bank elkötelezett amellett, hogy aktívan támogassa a hazai művészeti szcénát és a kulturális értékek megőrzését társadalmi felelősségvállalása jegyében. Szeretnénk, hogy a művészet mindenki számára elérhető legyen, ennek egyik fontos mérföldköve, hogy a főváros mellett országszerte megmutassuk a közönségnek gyűjteményünket. Büszkék vagyunk arra, hogy a MODEM-ben debütáló tárlatunkkal hozzájárulhatunk a magyar képzőművészet és a természeti erőforrások iránti tudatosabb gondolkodás előmozdításához"

– mondta Puskás András, az MBH Bank vezérigazgató-helyettese.

Benczúr Gyula, Berényi Róbert, Egry József, Kernstok Károly  művei is megtalálhatók a tárlaton
Benczúr Gyula, Berényi Róbert, Egry József, Kernstok Károly művei is megtalálhatók a tárlaton
Fotó: Modem

Az MBH Bank vállalati gyűjteménye az egyik legjelentősebb gyűjtemény a hazai vállalati szférában, válogatott része körülbelül 260 műtárgyból áll, a teljes gyűjtemény pedig mintegy 1200 alkotást ölel fel a 19. és a 20. századi magyar képzőművészet kiemelkedő művészeitől. A gyűjtemény építése eleinte klasszicista, akadémikus, romantikus művek, majd később korai modern alkotások megvásárlására koncentrálódott, majd az érett modern, illetve szignifikáns kortársak vásárlásával teljesedett ki, az MBH Bank Művészeti Alapítvány pedig ezen elv mentén bővíti tovább a gyűjteményt. Az MBH Bank filozófiájával párhuzamosan a gyűjtemény is a múltat hivatott összekapcsolni a jelennel és a jövővel, hidakat képezve a generációk között.

A banki gyűjtemény olyan közintézményi színvonalú, emblematikus darabokat tartalmaz, amelyek révén a megnyílt tárlat a debreceni MODEM célkitűzéséhez is kiemelten illeszkedik, a művészeti központ ugyanis a modern festészeti remekművekre is igyekszik minél nagyobb hangsúlyt fektetni a kortárs művészet mellett. 

„Jelen gyűjtemény anyaga igen gazdag, jellemzően a magyar művészettörténet fontos csomópontjainak kiemelkedő alakjait vonultatja fel. A MODEM szellemiségét hűen tükrözi, hogy harmonikusan elfér kiállítótereiben a tárlat színes, figuratív formanyelve, egy másik terében a monokróm festészet minimalista világa, vagy a múzeum saját gyűjteményét prezentáló kortárs kiállítás változatos médiumai, melyek mentén a látogatók széleskörű igényeit tudjuk kiszolgálni.”

– tette hozzá Vizi Katalin, a MODEM ügyvezető igazgatója.

Az MBH Bank további tervei között szerepel, hogy a gyűjteményében szereplő alkotásokat a jövőben még több helyszínen mutassa meg, ezáltal hozva közelebb a nyilvánossághoz a hazai művészeti örökség műremekeit.


Indul Magyarország egyetlen, nemzetközi szintű vendéglátó- és szállodaipari design-versenye

Indul Magyarország egyetlen, nemzetközi szintű vendéglátó- és szállodaipari design-versenye 

Elstartolt a Klasszis TopDesign 2024 - újdonságok, legfrissebb infók az idei versenyről.
Megnyílt az első játszótér - mókusoknak

Megnyílt az első játszótér - mókusoknak 

A mókusjátszóteret természetes anyagokból alakította ki a 10 millió Fa Alapítvány.
Új élmények részesei mostantól a sport és zenerajongók

Új élmények részesei mostantól a sport és zenerajongók 

A partnerség egy páratlan élményekkel növeli az ügyfelek elégedettségének színvonalát és elkötelezettségüket.
Megszüntették az erdőlátogatási tilalmat

Megszüntették az erdőlátogatási tilalmat 

Tekintettel a Duna apadására az erdőlátogatási tilalmat a Gemenc Zrt. megszüntette.
Teltház a golfszezon legmenőbb versenyén

Teltház a golfszezon legmenőbb versenyén 

Teltházzal, több, mint száz versenyzővel és kiemelt érdeklődés mellett rendezték meg az idei szezon eddigi legsikeresebb versenyét.
Kádár-kockák a Skanzenben

Kádár-kockák a Skanzenben 

A kockaház. Lakóház, életforma és annak reprezentációja a Kádár-korban címmel nyílt kiállítás június 21-én a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum Skanzen Galériában.
Nyitva a Flava-brand legújabb tagja

Nyitva a Flava-brand legújabb tagja 

Lehetőséget kínálva arra, hogy Budapesten maradva, nyáron a fővárosban találjanak rá a természetközeli pihenés és felfrissülés lehetőségére a városlakók.
Új arculatot kapott a Miskolc Pass

Új arculatot kapott a Miskolc Pass 

Megújult arculattal, számos új partnerrel jelentkezik a Miskolc Pass turisztikai kártya.
Titkos kódok és szimbólumok a kiállításon

Titkos kódok és szimbólumok a kiállításon 

Összművészeti eseménnyel zárul a szentendrei Virágnyelven kiállítás.
17. századi női papucs került elő a veszprémi várnegyedben

17. századi női papucs került elő a veszprémi várnegyedben 

A különleges leletet már a Múzeumok Éjszakáján megnézhetik az érdeklődők a veszprémi várnegyed Work in Progress kiállításán.