Pályázati támogatással vinnék vissza a cigányzenét a fővárosi éttermekbe

„Muzsikáló Budapest 2017” címmel írt ki pályázatot a Miniszterelnöki Kabinetiroda és a Hagyományok Háza. A pályázat célja a cigányzene támogatása és népszerűsítése. 

A kiírás szerint pályázatot nyújthatnak be azon vendéglátó egységek tulajdonosai vagy működtetői, üzemeltetői, amelyek Budapest turisztikai szempontból frekventált helyszínein működnek, minimum 30 fő vendég befogadására alkalmasak, továbbá vállalják, hogy 2017. május 20. és 2017. augusztus 20. között legalább a hét hat napján, 19 és 23 óra között 4–7 fős cigány zenekarnak zenélési lehetőséget biztosítanak az étteremben (hangerősítés nem lehetséges).

A pályázat elvárt tartalmi elemei: a helyszín bemutatása, a vendégfogadás karakterének ismertetése, a fellépő muzsikusok tervezett létszáma és elhelyezése, amennyiben olyan cigány zenészeket kíván foglalkoztatni, akik zenei szolgáltatását már korábban igénybe vette, a zenekar bemutatása és a prímás elérhetőségeinek megadása.

A pályázatnak tartalmaznia kell: a hiánytalanul kitöltött pályázati adatlapot, az éttermet működtető vállalkozás működési formájának megfelelő jogi dokumentációját, amennyiben az éttermet üzemeltető működteti, a tulajdonos és bérlő között létrejött bérleti/üzemeltetési szerződés másolata, amely legalább 2017. augusztus 31-ig érvényes.

A pályázat beérkezési határidejének rövidségére tekintettel, a 30 napnál nem régebbi jogi dokumentáció helyett, a pályázathoz elégséges egy korábbi jogi dokumentációról készült másolatot mellékelni. A kiválasztott vendéglátó egységek a 30 napnál nem régebbi jogi dokumentációt a szerződéskötés előttig, de legkésőbb május 5-ig pótolhatják.

Részletes pályázati kiírás ezen a linken.

A pályázaton 12 vendéglátó egységet választanak ki (ezen kívül 5 tartalékot, akik a kiválasztás sorrendjében annak a nyertes pályázónak a helyébe léphet, akivel bármely okból nem köthető szerződés). A vendéglátó egységekkel a Hagyományok Háza együttműködési megállapodást köt a program megvalósítására, azok közvetlen pénzügyi támogatásban nem részesülnek. A támogatás a muzsikusok tiszteletdíja (a továbbiakban: megbízási díj).

A megbízási díjat a Hagyományok Háza a muzsikusokkal egyedileg kötött megbízási szerződés alapján, az abban foglaltak szerint közvetlenül a muzsikusok részére fizeti meg. A megbízási díj összege bruttó 14 045 Ft/nap (nettó: 10 000 Ft/nap + járulékok), a prímás megbízási díjának bruttó összege: 28 090 Ft/nap (nettó: 20 000 Ft/nap + járulékok). A megbízási díj a zenészek részére nyújtott csekély összegű támogatásnak minősül, amely az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. és 108. cikkének a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló 1407/2013/EU bizottsági rendelet (HL L 352/1.; 2013.12.24.) szabályaival összhangban nyújtható. A támogatás vissza nem térítendő támogatás.

A pályázatok egy eredeti példányban 2017. április 25-ig beérkezően nyújthatók be. Postai úton: a Hagyományok Háza levelezési címére: 1251 Budapest, Pf. 23-.

A pályázatokat Pál István Szalonna, Radics Ferenc, Sántha Ferenc, Tóth Kálmán és Kerényi Imre bírálja el. A bizottság tagjai változtatási jogát a pályázat kiírói fenntartják Eredményhirdetés: 2017. május 2-án a Hagyományok Háza portálján

A zenekarokat a nyertes helyszínekre a Hagyományok Háza delegálja azon pályázók számára, ahol a pályázó nem jelölt meg preferált zenekart. Amennyiben a pályázó megnevezett olyan zenekart, akinek korábban igénybe vette a zenei szolgáltatását és azt a támogatás terhére a pályázatban megadott időszakon belül tovább szeretné foglalkoztatni, a pályázata pozitív elbírálásával a bírálók elfogadottnak tekintik. Vitás esetekben a Hagyományok Háza dönt.

Kizárólag olyan zenésszel köthető megbízási szerződés (delegálható), aki rendelkezik a megbízási szerződéskötéshez szükséges azonosító adatokkal, dokumentumokkal. A szükséges azonosító adatok köre: személyi igazolvány és lakcímkártya, adóazonosító jel, társadalombiztosítási azonosító jel (tajszám), a zenész nevére szóló bankszámlaszám, legmagasabb iskolai végzettség.

A döntés ellen fellebbezésnek helye nincs!

A nyertes vendéglátó egységeknek a program lezárulta után beszámolót kell küldenie a Hagyományok Házának arról, hogy a támogatott időszakban történt-e mérhető változás a látogatottságra tekintettel, illetve hogyan fogadták a vendégek a cigány zenei szolgáltatást.


Utazás 2025 kiállítás: fókuszban a különleges élmények

Utazás 2025 kiállítás: fókuszban a különleges élmények 

Az idei évben különös figyelmet kap a Balaton négyévszakos turizmusa, míg a nemzetközi vendégek közül Szlovákia mutatkozik be különleges gasztronómiájával és kulturális örökségével.
 Most először: nemzetközi snowboard verseny Magyarországon

Most először: nemzetközi snowboard verseny Magyarországon 

Látványos nemzetközi snowboard-verseny, tökéletes hó és minden pályán zavartalan nyitvatartás várja a sízőket a hétvégén Mátraszentistvánon.
Hosszabb a balatoni STRAND Fesztivál, mint korábban

Hosszabb a balatoni STRAND Fesztivál, mint korábban 

Egy nappal hosszabb lesz a STRAND Fesztivál.
NGM: díjmentes marad a szálláshely-minősítés

NGM: díjmentes marad a szálláshely-minősítés 

Visszavonják a társadalmi egyeztetésre bocsátott rendelettervezetet, amely a szálláshely-minősítési tevékenységhez kapcsolódó igazgatási szolgáltatási díjak szabályozását célozta.
Sétálójeggyel nyit újra a szentendrei Skanzen

Sétálójeggyel nyit újra a szentendrei Skanzen 

A Skanzen házaiba ugyan még nem térhetünkk be, de sétálhatunk, túrázhatunk a Duna-Ipoly Nemzeti Parkhoz tartozó 75 hektáros területen.
Vegyes ízelítő a 2025-ös HoReCa Design Kiállítás választékából

Vegyes ízelítő a 2025-ös HoReCa Design Kiállítás választékából 

Az idei HoReCa Design Kiállítás, amely a Bútor, Lámpa, Dekor Kiállítás részeként látogatható, számtalan innovatív és különleges termékkel várja a szakmai érdeklődőket.
Csendes Olivér: a hazai turizmus idén is húzóágazat lehet

Csendes Olivér: a hazai turizmus idén is húzóágazat lehet 

Az Utazás kiállítás szakmai napján a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) szervezésében megrendezésre kerülő konferencián a hazai turizmus szereplői osztották meg tapasztalataikat.
Kicsi gazdák, nagy kalandok: egyedülálló farsang a múzeumban

Kicsi gazdák, nagy kalandok: egyedülálló farsang a múzeumban 

A Mezőgazdasági Múzeum szervezői egyedülálló farsangi kalandra hívják a családokat 2025. március 1-jén a Vajdahunyad várába. Egy napra gyermekeinkből lehet tehenész, lovász, gabonatermesztő vagy szatócsboltos.
PwC: erősödő bizalom a világgazdaságban, óvatos vállalati várakozások

PwC: erősödő bizalom a világgazdaságban, óvatos vállalati várakozások 

A hazai cégvezetők 70 százaléka számít globális gazdaság gyorsulására, 60 százalék a hazai gazdasággal kapcsolatban is optimistán nyilatkozott, míg saját vállalata növekedésében mindössze 39 százalék bízik.
Így zajlott a jubileumi BCEFW

Így zajlott a jubileumi BCEFW 

A Budapest Central European Fashion Week (BCEFW) az elmúlt években a régió egyik legjelentősebb divateseményévé vált, a 15. szezon pedig minden eddiginél színesebb programmal és új nemzetközi együttműködésekkel ünnepelte a közép-európai divatot február 10-16. között.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.