Az őszihez hasonlóan a tavaszi–nyári időszak visszatérő egyik problémája, hogy megnő az élő növények és virágok feladására irányuló próbálkozások száma.
Azonban a feladók sokszor nem veszik figyelembe, hogy
a csomagautomaták egyszerűen alkalmatlanok élő növények szállítására. Belső tere zárt, sötét, a szellőzése nem megfelelő a növények számára,
- derül ki a FOXPOST figyelmeztetésnek szánt közleményéből.
Fotó: Depositphotos
A csomagautomata ugyanis nem egy üvegház.
Az élő növény pedig nem csomag – nem bírja a gépesített logisztikát.
Ezért a csomagküldőszolgálat arra kéri a felhasználókat, hogy ne küldjenek élő növényt csomagautomatával, mert nemcsak a növény megy tönkre, hanem más felhasználók csomagjai is megsérülhetnek.
Az Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) szerint az élő növény eleve kizárt küldemény, és kártérítés sem jár utána, még akkor sem, ha a külső doboz sértetlen, de a tartalom már nem él.
Fotó: FOXPOST
Az élő növény csomagautomatán keresztül történő feladása nemcsak a küldemény épségét veszélyezteti, hanem más felhasználók csomagjait is. A zárt, meleg térben a növény könnyen bepállik, nedvesedik, megrohad, és tartalma – például víz, föld vagy növényi nedv – átszivároghat a csomagoláson. A kifolyó növényi tartalom szállítás közben beszennyezheti a környező csomagokat, ezzel anyagi kárt és kellemetlenséget okozva más ügyfeleknek is. Ha pedig a szennyeződés a csomagautomata rekeszét is érinti, azt tisztítani és fertőtleníteni kell, ami időszakos leálláshoz és működési fennakadásokhoz vezethet.