A futók két táv közül választhattak: a klasszikus, 11,6 kilométeres útvonal 671 méter szintemelkedéssel vezetett Mátrafüredről a Kékestetőig aszfalton, míg a 11,5 kilométeres Trail táv vadregényes erdei ösvényeken kanyargott izgalmas lejtőkkel és emelkedőkkel tarkítva, ugyanazzal a rajttal és céllal. Utóbbi futam egyben a 17. Hegyifutó Magyar Bajnokság is volt, amelyen több mint 60 hazai hegyifutó mérte össze az erejét.
Az esemény egyedülálló kihívást és páratlan természeti élményt kínált mindazoknak, akik el merték vállalni a csúcs meghódítását. Minden célba érkezőt egyedi befutóérem várt a Kékestetőn.
Fotó: Budapest Sportiroda
A versenyre több mint 1800 előnevezés érkezett 410 hazai településről. A résztvevők 68 százaléka férfi, 32 száazlék-a nő volt, Budapestről érkezett a futók 32 száazléka, Pest vármegyéből 17 százalék, Heves vármegyéből 9 százalék. Aktívak voltak a helyszínhez közelebbi vármegyék is: Borsod-Abaúj-Zemplénből 17 százalék, Hajdú-Biharból és Jász-Nagykun-Szolnokból összesen 12 százalék csúcstámadó indult el. A Csúcsfutást csaknem 1200-an, a Trail távot pedig több mint 620 futó választotta.
A mezőny gerincét a 41-50 év közöttiek alkották 37,40 százalékkal, őket követték szorosan a 26-40 éves futók 31,2 százalékkal.
A fiatalabb generációk mellett a szenior korosztály is szép számban képviseltette magát; sőt, idén szépkorú futók is nekivágtak a távnak: a klasszikus Csúcsfutás legidősebb résztvevője a 81 éves budapesti Pajor Bertalan volt, míg a hölgyek közül a 71 éves bátmonostori Szerletics Imréné bizonyított. A Trail legidősebb futója a 70 éves bordányi Borbély Imre, a legidősebb hölgy pedig az ausztriai Hart bei Grazból érkező 65 éves Horti Mária volt.