Turisztikai információs pont nyílt Debrecenben

Megnyitották az első VisitDebrecen turisztikai információs pontot a cívisvárosban - jelentette be Debrecen turisztikáért is felelős alpolgármestere hétfőn a helyszínen sajtótájékoztatón.

Széles Diána emlékeztetett, hogy a városi önkormányzat idei költségvetésében külön forrást biztosított a Főnix Rendezvényszervező Kft. keretében létrehozott önálló VisitDebrecen divízió támogatására, a minőségi turizmus fejlesztése érdekében. Jelenleg 70-30 százalék a városba látogató belföldi, illetve külföldi turisták aránya, tavaly 386 ezer vendégéjszakát töltöttek el a kereskedelmi szálláshelyeken a látogatók, ami 10 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi adatot, az idei első fél évben pedig 9 százalékkal nőtt a vendégek által eltöltött éjszakák száma a múlt év hasonló időszakához képest - ismertette az alpolgármester.

Széles Diána kifejtette: az elmúlt évek fejlesztéseinek és infrastrukturális beruházásainak köszönhetően dinamikusan fejlődik a turizmus Debrecenben, egész évben kulturális programok széles kínálata várja az érdeklődőket. A "Debrecen brand", mint turisztikai márka fejlődését a város megújult arculata szerint kialakított márkázott termékek is segítik - tette hozzá. Utóbbiak közül bemutatta azokat a pólókat, amelyek egy nemzetközi dizájnpályázat során nyerték el végleges formáikat: 65 külföldi dizájner 348 pályamunkájából két amerikai és egy albán grafikus munkája díszíti a 2017. évi Debrecen-pólókat.

Gődény Gábor, a VisitDebrecen divízió vezetője a sajtótájékoztatón kiemelte: azért dolgoznak, hogy Debrecen felkerüljön előbb a hazai, majd a Kárpát-medencei, illetve a távolabbi területek turistáinak "bakancslistájára", a kihagyhatatlan turisztikai célpontok közé.

Elmondta: a Református Nagytemplom mögötti Emlékkertben található Karakter 1517 könyvesbolt és kávézóban megnyílt VisitDebrecen információs ponton felkészült, idegen nyelveken is jól beszélő fiatalok szolgálják ki a turistákat, emellett modern technikai eszközök, például tabletek is segítik a tájékozódást. Az információs pont elektronikus kijelzőjén folyamatosan megjelennek a legfontosabb rendezvények, turisztikai szempontból is érdekes hírek, információk, és megvásárolhatók a különböző városi rendezvényekre, eseményekre szóló belépőjegyek is.

Forrás: MTI


Ismét látogathatók a Hortobágy turisztikai látványosságai

Ismét látogathatók a Hortobágy turisztikai látványosságai 

A ragadós száj-, és körömfájás járvány miatt korábban elrendelt korlátozásokat enyhítették.
Búcsú a napközis Erzsébet-táboroktól

Búcsú a napközis Erzsébet-táboroktól 

A döntés hátterében a kormányzati finanszírozás leállása állhat.
Egészségőrzés, sportaktivitás figyelése és egy ellenőrzött asszó

Egészségőrzés, sportaktivitás figyelése és egy ellenőrzött asszó 

Beszámoló a Huawei új okosóra termékeit előzetesen bemutató magyarországi sajtóeseményről.
Újabb Festetics-kincsek a keszthelyi Kastélymúzeumban

Újabb Festetics-kincsek a keszthelyi Kastélymúzeumban 

A látogatói élmény fokozása és a szolgáltatások minőségének javítása érdekében további fejlesztéseket terveznek a következő egy évben.
Életre kel Gustav Klimt arany világa

Életre kel Gustav Klimt arany világa 

A Gustav Klimt: The Immersive Experience című interaktív produkció a legmodernebb technika segítségével vezeti be a látogatókat Klimt csodálatos világába, amely több mint száz évvel a művész halála után is lenyűgözi a közönséget.
Továbbra is nyitva az ablak az ország környezetszépítő versenyén

Továbbra is nyitva az ablak az ország környezetszépítő versenyén 

A szervezők meghosszabbították a pályázati határidőt két héttel.
Európa Sportrégiója címre pályázik Veszprém és a Bakony-Balaton régió

Európa Sportrégiója címre pályázik Veszprém és a Bakony-Balaton régió 

A pályázat előkészítése befejeződött, célja, hogy a rendszeres mozgást minden korosztály számára a mindennapok részévé tegye.
Íme, a 2025. évi Flash Award díjazottjai

Íme, a 2025. évi Flash Award díjazottjai 

Inspiráló helyszínen különleges díjátadó gála zajlott május 13-án este.
Virágzó hagyomány Fehérvárcsurgón

Virágzó hagyomány Fehérvárcsurgón 

2025. május 30-án nyílik a 21. Európai Dísznövény és Kertművészeti Kiállítás és Vásár.
Tudomány, művészet és szenvedély az idei Műtárgyak Éjszakáján

Tudomány, művészet és szenvedély az idei Műtárgyak Éjszakáján 

Idén a tudomány és a művészet kapcsolata a rendezvény kiemelt témája.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.