Turisztikai vállalkozásba kezd a Helia-D

A magyar kozmetikai cég, a Helia-D Kft. felújítja és gyógynövény-turisztikai bemutatóközponttá alakítja a Tolcsván található műemléki Dessewffy-kúria épületét, melynek átadása szeptember végén várható Helia-D Herbakastély néven.

A fejlesztés célja olyan egyedi komplex turisztikai attrakció kialakítása, mely a világörökségi Tokaj-hegyalja hagyományaihoz illeszthető programot kínál olyan módon, hogy a szezonalitás csökkenjen. A projekt várhatóan évi 10.000 fővel növeli a térség turisztikai látogatottságát.

A fejlesztés célcsoportja főleg a nők és családosok, akik érdeklődnek a gyógynövénygyűjtés és -feldolgozás, valamint a szépségipar szolgáltatásai iránt. További célcsoport a térségbe érkező turisták azon része, akik alternatív programlehetőségeket keresnek a borkóstolás mellett a Tokaji borvidéken.

A projekt eredményeképpen 5,5 új munkahely jön létre, 20 új turisztikai szolgáltatás jelenik meg a térségben, 12 hónapon keresztül folyamatos nyitva tartással.

A projekt a térség turisztikai szervezeteivel együttműködve valósul meg, mely hosszú távon hozzájárul a gazdaságos üzemeltetés biztosításához.

A beruházás nettó összköltsége 255.093.133 Ft, amelyből az ÉMOP-2.1.1/B-12-2012-0043 azonosító számú projekt keretében elnyert támogatás összege 178.565.193 Ft. A pályázat 70%-os támogatási arányt élvez.

Attrakciók, szolgáltatások

A Dessewffy-kúria turisztikai célú hasznosításával az alapjaiban reneszánsz, de barokk jeleket is viselő, használaton kívüli műemlék építményt a projekt keretében újra látogathatóvá teszik, ezen kívül a gyógynövények termesztésére és bemutatására alkalmas díszkertet alakítanak ki, amely egyszerre funkcionális és attraktív. A kertben kerti pad, kerti szék, hulladékgyűjtő és a kerékpárral érkező vendégek részére kerékpár tárolására alkalmas tároló is lesz, az épületben pedig borozó-teázó is helyet kap.

A Helia-D Herbakastélyban igénybe vehető szolgáltatások többek között olyan programokra terjednek ki, mint a gyógynövények begyűjtése, bemutatása és feldolgozása oktatás, illetve bemutató keretében, a gyógynövénylepárlás folyamatának bemutatása, Magyarország legnagyobb gyógynövénykönyves gyűjteményének megtekintése, kézműves kozmetikumok készítése a gyógynövények és illóolajok használatával, de masszázs és kozmetikai kezelések is helyet kapnak itt.

Forrás: Turizmus Online


Ötéves a különleges nemzetközi kiállítótér

Ötéves a különleges nemzetközi kiállítótér  

Miközben az immerzív élményeket kínáló spanyol márka, az IKONO világszerte ötödik születésnapját ünnepli, a budapesti helyszíne is mérföldkőhöz érkezett.
Százezrek éjszakáztak együtt a Múzeumok Éjszakáján

Százezrek éjszakáztak együtt a Múzeumok Éjszakáján 

Évről-élvre töretlen népszerűségnek örvend hazánk legnagyobb kulturális rendezvénye, a Múzeumok Éjszakája.
A Velencei-tó gyorsabban melegszik, mint a levegő

A Velencei-tó gyorsabban melegszik, mint a levegő 

Megvizsgálták, hogy a tó mely évszakban melegedett a legjobban, és ez mennyire függ a levegő hőmérsékletétől.
Értékes műalkotások és ékszerek Balatonfüreden

Értékes műalkotások és ékszerek Balatonfüreden 

A Balatonhoz költözik a művészeti világ krémje.
A pop királyának relikviája Budapesten

A pop királyának relikviája Budapesten 

Különleges relikviával lepi meg a Madame Tussauds Budapest Michael Jackson rajongótáborát.
Új vezető a Magyar Turisztikai Ügynökségnél

Új vezető a Magyar Turisztikai Ügynökségnél 

Váratlan vezetőváltás történt a Magyar Turisztikai Ügynökségnél.
Jön Budapest egyetlen éjszakai félmaratonja

Jön Budapest egyetlen éjszakai félmaratonja 

A futóest különlegessége abban rejlik, hogy minden táv napnyugtakor, garantáltan sötétben indul.
A hazai kreatív tervezői szakma is képviseltette magát a rangos filmes gálán

A hazai kreatív tervezői szakma is képviseltette magát a rangos filmes gálán 

Június 21-én a MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztivál a Balatonfüred Kongresszusi Központban.
Idén nyáron is fesztiválhangulat a veszprémi Gyárkertben

Idén nyáron is fesztiválhangulat a veszprémi Gyárkertben 

A nyár folyamán hétvégenként a hazai zenei élet kiemelkedő előadói, legendái lépnek majd színpadra.
Teljes a STRAND Fesztivál zenei programja

Teljes a STRAND Fesztivál zenei programja 

Bejelentették a teljes zenei programot a STRAND Fesztivál szervezői.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.