Új elnök a TUTSZ-nál, az év utolsó partnertalálkozóját is megtartották

December 9-én tartották a Turizmusfejlesztők és Tanácsadók Szövetsége Egyesület (TUTSZ) tisztújító közgyűlését. Az eddigi elnök, Holczerné Szentirmai Ágnes, kétszer két éves elnöklése után az Alapszabály nem tett lehetővé újraválasztást, ezért új elnököt választott az egyesület tagsága.

Az eddigi elnök, az alapszabály előírása szerint, most elköszönt, ezért a tagság elnökválasztó közgyűlést tartott.

Az új elnök Bártfai Endre, az új titkár Dr Petykó Csilla  lett. az új Elnökség: Holczerné Szentirmai Ágnes, Próbáld Ákos és Kraft Péter.

A közgyűlésen a leköszönő elnök szakmai beszámolója és az új elnök programhirdetése is elhangzott. 

A szövetség az elmúlt héten tartott partnertalálkozóját – „TUTSZ Szalon” néven - ezúttal a Néprajzi Múzeumban . A szokásos kerekasztal beszélgetés és fogadás, a turizmus 2025. évi kilátásairól, valamint a kulturális desztinációk adatvezérelt menedzseléséről szólt,  a résztvevők között több új partnerszervezet is megjelent.

Bártfai Endre, az új elnök
Bártfai Endre, az új elnök
Fotó: TUTSZ

A TUTSZ-ról, röviden:

A Turizmusfejlesztők és Tanácsadók Szövetsége Egyesület (TUTSZ) 1996 óta biztosít keretet a turizmus területén tevékenykedő tanácsadók magas színvonalú szakmai együttműködésére. Az egyesület tagjai, követve a turizmus szakma összetettségét, képviselik a turisztikai tanácsadás minden területét. A szövetség legfőbb célja, hogy összefogja mindazon, a turisztikai területen dolgozó tanácsadó természetes és jogi személyeket, akik és amelyek megfelelnek az egyesület szigorú szakmai és etikai követelményeinek, ezáltal képesek a turisztikai tanácsadási szakma megbecsülését elősegíteni, szakmai szabályainak kialakításában és azok megtartásában tevékenyen részt venni.

 


Ennyit költött a rendezvényszektor 2024-ben

Ennyit költött a rendezvényszektor 2024-ben 

A rendezvényszektor vállalati eseménymarketing piacának árbevétele 2024-ben 78,4 milliárd forint volt és 4,3 százalékos növekedést mutatott.
Különleges programokkal ünnepel a Folly Arborétum

Különleges programokkal ünnepel a Folly Arborétum 

Idén 120 éves a badacsonyörsi botanikus kert.
Hagyományőrző húsvéti napok Matyóföldön

Hagyományőrző húsvéti napok Matyóföldön 

Matyó Húsvét Mezőkövesden április 20-21-én.
Ilyen lesz a Debrecenbe költöző Természettudományi Múzeum

Ilyen lesz a Debrecenbe költöző Természettudományi Múzeum 

Eredményt hirdettek a múzeum megjelenésére kiírt pályázaton: az első helyet a világ egyik vezető irodája szerezte meg.
A Káli-medence egyik legkisebb településére költözik nyáron a Thália Színház

A Káli-medence egyik legkisebb településére költözik nyáron a Thália Színház 

Július 5. és augusztus 17. között Salföldön várják a közönséget.
Újra nyit a Dinó Park

Újra nyit a Dinó Park 

Megkezdi az idei szezont Budapest egyik kedvenc élményparkja, a DinoPark KÖKI 25 helyszínnel és 80 dinoszaurusszal várja látogatóit.
Majomtúra a Richter Safari Parkban

Majomtúra a Richter Safari Parkban 

Pénteken nyitja meg újra kapuit a nagykőrösi Richter Safari Park, ahol az idei szezonban majomtúra is várja az érdeklődőket .
Tradicionális húsvéti vásár Budapest kellős közepén

Tradicionális húsvéti vásár Budapest kellős közepén 

Nyit a Vörösmarty Tavasz. Még locsolkodás is lesz a pesti Belvárosban.
Magyar design a nemzetközi élvonalban

Magyar design a nemzetközi élvonalban 

A Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) immár negyedik alkalommal biztosít megjelenési lehetőséget a kreatívipari szereplőknek a designipar egyik legnívósabb szakmai eseményén, a Milan Design Weeken április 7-13. között.
Mátraszentistváni Sípark: soha ennél rosszabb szezont!

Mátraszentistváni Sípark: soha ennél rosszabb szezont! 

Közel ötvenezer vendéget fogadott a Sípark a 2023-2024-es téli szezonban.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.