Új szereplő az utasbiztosítási piacon

Elindította utasbiztosítási oldalát a Bank360.hu site,  amely alapvetően hiteleket és pénzügyi termékeket összehasonlító portált működtet.

A januárban az Ingatlannet.hu-t is felvásárló pénzügyi területű cég arra számít, hogy fontosabb szemponttá válik a biztonság az utazási döntésekben, ami növeli az ilyen biztosítások iránti keresletet.

 

Mint ezzel kapcsolatos közleményükből kiderül, a 2022-ből eddig eltelt néhány hónap alatt már a második új piacára szállnak be. Magyarország egyik jelentős ingatlanhirdető- és keresőportáljának, az Ingatlannet.hu-nak a januári megvásárlását követően most elindították az utasbiztosításokat összehasonlító oldalukat is. Ezen az utazás előtt állók összevethetik a biztosítók ajánlatait, és megköthetik a nekik legjobban megfelelő szerződést.

Azt is írják, az új szolgáltatás kifejlesztésének elindításakor természetesen még nem tudhatták, hogy háború fog kitörni a szomszédunkban, de már a koronavírus-járvány is felértékelte a biztonságot az utazók számára. Turmezey Tamás, a cég vezérigazgatója azt tapasztalja, hogy olyanoknak is fontossá vált a váratlan helyzetekre való felkészülés, akik eddig ezzel kevésbé törődtek. Egy utazás árához képest az utasbiztosítás elenyésző kiadást jelent. Kifejti, ha ez gyorsan és egyszerűen megköthető az interneten, akár közvetlenül az indulás előtt is, akkor többen fognak áldozni rá.

Turmezey Tamás szerint a biztosításokat az emberek általában bonyolult termékeknek gondolják, ezért is fontos, hogy megmutassák számukra, miként lehet például egy utasbiztosítást percek alatt megkötni bárhol, akár a mobilunkkal a kezünkben, tetszőleges úti célra és kiválasztható feltételekkel. A szolgáltatás könnyű igénybevétele olyan utazókat is a biztonságuk növelésére ösztönözhet, akiket eddig a bonyolultnak hitt ügyintézés riasztott el ettől.    

Bank360.hu néhány év alatt meghatározó szerepet vívott ki magának a piacon. Az oldalon az ügyfelek által elvégzett kalkulációk száma átlépte a 30 milliót. Oldalukat 2021-ben összesen 5,5 millió, pénzügyi témával kapcsolatban érdeklődő felhasználó látogatta meg.

 

Forrás: Bank360.hu / Turizmus Online


Utazás 2025 kiállítás: fókuszban a különleges élmények

Utazás 2025 kiállítás: fókuszban a különleges élmények 

Az idei évben különös figyelmet kap a Balaton négyévszakos turizmusa, míg a nemzetközi vendégek közül Szlovákia mutatkozik be különleges gasztronómiájával és kulturális örökségével.
 Most először: nemzetközi snowboard verseny Magyarországon

Most először: nemzetközi snowboard verseny Magyarországon 

Látványos nemzetközi snowboard-verseny, tökéletes hó és minden pályán zavartalan nyitvatartás várja a sízőket a hétvégén Mátraszentistvánon.
Hosszabb a balatoni STRAND Fesztivál, mint korábban

Hosszabb a balatoni STRAND Fesztivál, mint korábban 

Egy nappal hosszabb lesz a STRAND Fesztivál.
NGM: díjmentes marad a szálláshely-minősítés

NGM: díjmentes marad a szálláshely-minősítés 

Visszavonják a társadalmi egyeztetésre bocsátott rendelettervezetet, amely a szálláshely-minősítési tevékenységhez kapcsolódó igazgatási szolgáltatási díjak szabályozását célozta.
Sétálójeggyel nyit újra a szentendrei Skanzen

Sétálójeggyel nyit újra a szentendrei Skanzen 

A Skanzen házaiba ugyan még nem térhetünkk be, de sétálhatunk, túrázhatunk a Duna-Ipoly Nemzeti Parkhoz tartozó 75 hektáros területen.
Vegyes ízelítő a 2025-ös HoReCa Design Kiállítás választékából

Vegyes ízelítő a 2025-ös HoReCa Design Kiállítás választékából 

Az idei HoReCa Design Kiállítás, amely a Bútor, Lámpa, Dekor Kiállítás részeként látogatható, számtalan innovatív és különleges termékkel várja a szakmai érdeklődőket.
Csendes Olivér: a hazai turizmus idén is húzóágazat lehet

Csendes Olivér: a hazai turizmus idén is húzóágazat lehet 

Az Utazás kiállítás szakmai napján a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) szervezésében megrendezésre kerülő konferencián a hazai turizmus szereplői osztották meg tapasztalataikat.
Kicsi gazdák, nagy kalandok: egyedülálló farsang a múzeumban

Kicsi gazdák, nagy kalandok: egyedülálló farsang a múzeumban 

A Mezőgazdasági Múzeum szervezői egyedülálló farsangi kalandra hívják a családokat 2025. március 1-jén a Vajdahunyad várába. Egy napra gyermekeinkből lehet tehenész, lovász, gabonatermesztő vagy szatócsboltos.
PwC: erősödő bizalom a világgazdaságban, óvatos vállalati várakozások

PwC: erősödő bizalom a világgazdaságban, óvatos vállalati várakozások 

A hazai cégvezetők 70 százaléka számít globális gazdaság gyorsulására, 60 százalék a hazai gazdasággal kapcsolatban is optimistán nyilatkozott, míg saját vállalata növekedésében mindössze 39 százalék bízik.
Így zajlott a jubileumi BCEFW

Így zajlott a jubileumi BCEFW 

A Budapest Central European Fashion Week (BCEFW) az elmúlt években a régió egyik legjelentősebb divateseményévé vált, a 15. szezon pedig minden eddiginél színesebb programmal és új nemzetközi együttműködésekkel ünnepelte a közép-európai divatot február 10-16. között.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.