Visszatérnek Egerbe a törökök

Egerben, Habis László polgármesternél járt kedden a Török Együttműködési és Koordinációs Ügynökség (TIKA) magyarországi koordinátora, Süleyman Kiziltoprak. A két férfi az Egerben található török kori emlékek állapotáról, s az együttműködés lehetőségeiről egyeztetett — tudtuk meg szerdán az egri polgármesteri hivataltól.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Habis László polgármester a találkozón kifejtette: az egri török kori emlékek jó állapotban vannak. Eger felújította a Török Fürdőt, amely autentikus hangulatban nyújt gyógyászati kezeléseket a mozgásszervi betegséggel élők számára, valamint hagyományos hammam kezeléseket kínál a felfrissülni vágyóknak.

A 2014-ben lezárult belvárosi rehabilitációs program keretében az önkormányzat megóvta az enyészettől és bemutathatóvá, kutathatóvá tette a Valide Sultana egykori gőzfürdőt. A várban néhány évvel ezelőtt végrehajtott turisztikai beruházás-sorozatnak köszönhetően ismét megnyílt a Török kert, míg a Minaret megerősítését és felújítását a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. végzi.

Eger polgármestere elmondta: fontosnak tartja, hogy a Dobó István Vármúzeum tovább építse szakmai kapcsolatait a török történelmi múzeumokkal. Fontos az is, hogy az Eszterházy Károly Egyetem törökországi kapcsolatai révén diákcsere programok és tudományos együttműködések valósulhassanak meg.

A jövőbeni, közös munka fő iránya Eger elképzelései szerint a Valide Sultana fürdő tartalmi fejlesztése és hiteles látványvilágának kialakítása lehetne. Ahhoz kérjük a szervezet támogatását, hogy bemutathassuk városunkban a hagyományos, török fürdőkultúra értékeit, különlegességeit. Ennek az egri felvetésnek a kapcsán a TIKA budapesti koordinátora személyesen is felkereste a Valide Sultanát.


Több ezer műtárgyat állítanak ki Balatonfüreden

Több ezer műtárgyat állítanak ki Balatonfüreden 

Július végén nyit a Füred Art Week rendezvény.
Jön a Balaton-átevezés

Jön a Balaton-átevezés 

Június 27-én immár kilencedik alkalommal rendezik meg a MOL Balaton-Átevezést.
Utcazenészek lepik el Budapestet

Utcazenészek lepik el Budapestet 

Budapest Play címmel szerveznek utcazenész-feszivált idén nyáron a fővárosban.
Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest

Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest 

Teljes a 2026-os KeszthelyFest programja.
Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről

Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről 

2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának.
TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással

TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással 

Az index értéke az előző havi erős csökkenés után nőtt az év hatodik hónapjában.
Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál

Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál 

Egyre súlyosabb a helyzet a Velencei-tó körül.
    Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között

Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között 

Magyarország továbbra is az egyik legkedvezőbb ár-érték arányú úti cél az osztrák turisták számára.
Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl

Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl 

Kétezren úsztak a kánikulában a 4. MOL Campus Öbölúszáson.
Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén

Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén 

Új vezető irányításával folytatja működését a Martfű Thermal Spa.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.