ZIRCikON - új, ingyenes fesztivál Zircen

A ZIRCikON célja, hogy tartalmas és színes programokkal egyszerre szórakoztasson, tanítson és maradandó élményeket adjon a látogatóknak.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Az esemény mindenki számára nyitott és ingyenes - csodálatos hegyvidéki környezetben, ikonikus fellépőkkel, családbarát programokkal, autentikus gasztronómiai kínálattal nyitja meg kapuit a ZIRCikON 2023. augusztus 11-én.

A Bakony fővárosa színes programkavalkáddá változik – a természeti és történelmi látnivalók mellett az Alma Együttes és Halász Judit gyermek koncertje, az Ethnokor együttes műsora, játszóház, solymász bemutató, madárgyűrűzés, kézműves és múzeumpedagógiai foglalkozások, helyi művészek kiállításai, vándorfényképész, népmese színház várja a kicsiket és a nagyokat egyaránt.

Zirc testvértelepülései - Nivala, Pohlheim, Barót és Dercen - színvonalas népzenei és néptánc produkciókkal, táncházzal, akusztikus előadóművésszel örvendeztetik meg a közönséget. Helyi és térségi művészeti csoportok (néptáncosok, kórusok, színjátszók) műsorai is színesítik az eseményt.

A ZIRCikON a könnyűzenei élet népszerű szereplőivel, a Margaret Island, a Bagossy Brothers Company, a Punnany Massif, a Magna Cum Laude, valamint a KFT zenekar nagykoncertjeivel, DJ Sterbinszky x Mynea, DJ Kicsee és Tehel Károly dj szettjeivel teszi még emlékezetesebbé a kétnapos fesztivált. A rendezvényhelyszínek között szombaton kisvonat szállítja a látogatókat.

A ZIRCikON civilek interaktív részvételével, helyi termékekkel, igazi bakonyi ízekkel és hangulattal, felejthetetlen élményekkel vár minden kultúra iránt érdeklődő, kikapcsolódásra, szórakozásra vágyó vendéget. A fesztivál résztvevői a bakonyi jó levegőtől felfrissülve vihetik tovább az itt megélt kalandokat, kapcsolatokat, kulturális töltekezést, Zirc és a régió jó hírét.

Forrás: turizmus.zirc.hu


Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest

Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest 

Teljes a 2026-os KeszthelyFest programja.
Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről

Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről 

2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának.
TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással

TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással 

Az index értéke az előző havi erős csökkenés után nőtt az év hatodik hónapjában.
Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál

Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál 

Egyre súlyosabb a helyzet a Velencei-tó körül.
    Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között

Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között 

Magyarország továbbra is az egyik legkedvezőbb ár-érték arányú úti cél az osztrák turisták számára.
Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl

Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl 

Kétezren úsztak a kánikulában a 4. MOL Campus Öbölúszáson.
Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén

Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén 

Új vezető irányításával folytatja működését a Martfű Thermal Spa.
Egy napig bejárható az Iparművészeti Múzeum épülete

Egy napig bejárható az Iparművészeti Múzeum épülete 

Mielőtt elkezdődnének a felújítás előzetes munkálatai, a látogatók bejárhatják az épületet, és saját szemükkel láthatják annak jelenlegi, leromlott állapotát.
Duna Nap az újbudai Duna-parton

Duna Nap az újbudai Duna-parton 

Egész napos vízparti programok, zene, játékok, közös piknik és nyári Duna-parti hangulat.
MaReSz kutatás: ilyen most a hazai rendezvényszektor

MaReSz kutatás: ilyen most a hazai rendezvényszektor 

Növekvő piac, gyorsuló digitalizáció és erősödő fenntarthatósági szemlélet jellemzi a hazai rendezvényágazatot.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.