A Pénzügyminisztérium nyilvánosságra hozta azt a koncessziós szerződést, amely a magyar állam és a KC Bidding Kft. között jött létre első kategóriába tartozó játékkaszinó alapítására, működtetésére. A koncesszió kategóriájának mibenléte: az állam, illetőleg az önkormányzat a törvényben tételesen meghatározott tevékenységek gyakorlásának jogát visszterhes szerződéssel, időlegesen úgy engedi át, hogy a jogosultnak részleges piaci monopóliumot biztosít. A szerencsejáték kizárólagos állami monopólium, tehát csak így lehet nem állami cégnek jogot biztosítani a működtetéshez, amelyhez azonban az érintett önkormányzatok előzetes hozzájárulására is szükség van. A miniszter február 9-én két országos napilapban hozta nyilvánosságra a pályázati kiírást a koncessziós szerződés megkötésére. Ez alapján játékkaszinó létesítésére a Közép-dunántúli régióban, a kiíráshoz egyetértésüket adó önkormányzatok közigazgatási területén kerülhet sor.
A régióban 133, Fejérben 28 önkormányzat döntött előzetesen úgy, fogadná a kaszinót. A benyújtott pályázatok eredményét a miniszter augusztus 14-én tette közzé, s az egyetlen jelentkezőt, a KC Bidding-et nyilvánította május 13-án nyertesnek. A koncesszió időtartama 20 év, a kiírásban foglaltaknak megfelelően a koncesszió-köteles tevékenység a hozzájárulásukat adó települések egyikének közigazgatási területén gyakorolható. Kérdés, a történtek után ma milyen döntést hozna az adott önkormányzat képviselő-testülete? Korábban a bodajki testülete is elvi beleegyezését adta az esetleges kaszinóépítésre. A város határában 157 hektár van egy kézben (nem az önkormányzatéban), ráadásul ez a terület az általános rendezési tervben már most sport és rekreáció céljára, valamint szálloda építésére van kijelölve - mondta el Oszlánszki Zsolt polgármester. Az elöljáró pillanatnyilag csak a maga nevében tudott nyilatkozni: ő személy szerint továbbra is támogatná a kaszinó megépítését Bodajkon.
A térségben maradva, Balinka polgármestere, Wéninger László ma is azt tartja, amikor a hozzájárulásukat kérték, megadták, ma is megtenné, amekkora pácban van a település. Nyilvánvalóan csak akkor, ha minden a törvénynek megfelelően történne. - Egyébként mindenki vívja meg a maga csatáját - tette hozzá. - Én már azt sem bánnám, ha a Várpalotán megvétózott hulladékégető kerülne ide. Mindenről lehetne beszélni, még akkor is, ha a civil szervezetek ellenzik. Ha igény van rá, épüljön, a falunak jót tenne az iparűzési adó. Mivel eddig elvi hozzájárulásról döntöttek a testületek, Nagyveleg polgármester asszonya, Szloboda Istvánné csak akkor mondana véleményt - igent vagy nemet -, ha ma konkrét kérdést tennének fel neki, miután alaposan körbejárná a testület a kérdést. Egy jó, jövedelmet hozó beruházás szinte minden településnek jót tenne. Térmeg György vajtai polgármester utánanézett, tavaly augusztusban írták alá a kérdésben az elvi hozzájárulást. Elviekben ő sem ellenezné a kaszinóépítést, de szigorúan a törvények betartásával. Székesfehérvár közgyűlése tavaly szeptemberben döntött arról, hogy hozzájárul, területén I. kategóriájú kaszinó működhessen. A határozat szerint ez az egyéb engedélyeket természetesen nem pótolja. Gál Péter, a vagyongazdálkodási bizottság mostani elnöke akkor nemmel szavazott. Mint kérdésünkre most elmondta, az elvi hozzájárulás nem egyenlő azzal, ami Sukorón épült volna. (fmh.hu)