A téren működő éttermek és kávézók asztalára elhelyezett kétnyelvű tájékoztatók szerint a kerületi vendéglátósokat tömörítő Broadway Egyesület által szervezett akcióval azt demonstrálták, hogy milyen "szomorú, élettelen és üres térré" válna a Liszt Ferenc tér a rendelet hatására. Az egyesület szerint a rendelet több ezer embert akadályozna meg abban, hogy a kerületben töltse esti szabadidejét.
Az elsötétítés idején a téren üzemelő vendéglátóipari egységek teraszain sok volt a vendég; az akciót megértően fogadták az emberek, s többen azt mondták az MTI helyszíni tudósítójának, hogy éppen a meghirdetett akció miatt ültek be valamelyik Liszt Ferenc téri kávézóba vagy étterembe.
Amikor újra felkapcsolták a fényeket tapsvihar tört ki a téren.
Ugyanakkor az Index tájékoztatása szerint a közönség között osztatlan sikert arató rövid tiltakozó akció nem vívta ki a VI. kerület jegyzőjének tetszését. Sajtos Csilla, a VI. kerület jegyzője néhány önkormányzati munkatárs és készenléti rendőr társaságában hozzálátott a rakoncátlankodó vendéglátóegységek bezárásához. Meglehet pár szórakozóhelynél messzebb a különítmény nem jutott az éjszakai életéről híres városnegyedben.
A terézvárosi szabály értelmében este 10 és reggel 6 óra között nem tarthatnak nyitva a kerületi szórakozóhelyek. A szabályozás a szállodákra és benzinkutakra nem érvényes, minden más üzlet, vendéglátóegység és szórakozóhely csak este 10 óráig tarthat nyitva, illetve a megfelelő engedélyek beszerzése után a nyitvatartási idő bizonyos mértékig meghosszabbítható.
Az üzletek a lakók legalább kétharmadának hozzájárulásával akár reggel 6 óráig is nyitva tarthatnak, de szeszes italt - az előzőleg megalkotott szeszrendelet értelmében - nem forgalmazhatnak ez idő alatt. A vendéglők és a szórakozóhelyek pedig - a hozzájárulás megszerzése után - legfeljebb éjjel 1 óráig lehetnek nyitva.
A kerület alpolgármestere július végén a sajtónak azt mondta, hogy nem szankcionálják a "csendrendelettől" eltérőket az októberi testületi ülésig.
Az üzemeltetőket tömörítő Vendéglátóipari és Kereskedelmi Üzletek Érdekvédelmi Egyesülete kedden pedig azt közölte az MTI-vel, hogy azért nem zárnak be 22 óra után, mert a civilek és az önkormányzat között létrejött megállapodás szerint: szeptember 1. és szeptember 10. között nem hajtják végre a rendeletet, az üzletek az eddig megszokott módon és ideig tartanak nyitva ebben az időszakban is.
Az önkormányzat honlapján is közzétett megállapodás szerint "a testület szeptember 10-i üléséig terjedő időszakban megoldást talál arra, hogy a rendelet végrehajtása milyen módon halasztható az egyeztetett változat elfogadásáig". Mint tájékoztattak: az egyeztetésen részt vevő érdekvédő szervezetek szeptember 15-ig tehetnek javaslatot a rendelet módosítását illetően, mely alapján újabb egyeztetések kezdődnek.
A megállapodás harmadik pontja szerint a kerület képviselőtestülete a rendeletbe beilleszthető javaslatokat várhatóan októberi ülésén tárgyalja majd. (MTI)
A hírrel kapcsolatos korábbi írásainkat a "csendrendelet" szó keresőbe történő beírásával találja meg a Napi Turizmus archívumában.