Kereskedelmi szálláshelyek minőségi és mennyiségi fejlesztésére 4,6 milliárd forintos keretet lehet igénybe venni a Dél-Alföldön vissza nem térítendő támogatás formájában 2008. április 30-ig. A fő cél, hogy olyan magas színvonalú kereskedelmi szálláshelyek jöjjenek létre, amelyek szolgáltatásaikat a szezontól függetlenül képesek nyújtani. A támogatás mértéke maximum 40 százalék, minimális összege 10 millió, maximális összege pedig 600 millió forint. A pénzt 35 projekt veheti igénybe.
A Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökségnél 9,5 milliárd forintot lehet megpályázni a meglévő szálláshelyek minőségi fejlesztésére, valamint új, magas kategóriájú szálláshelyek létesítésére. A támogatható projektek száma minimum 30. A vissza nem térítendő támogatás mértéke 20 millió és 600 millió forint között lesz. A beadási határidő március 17.
Versenyképes turisztikai termékés attrakciófejlesztéshez csaknem 10 milliárd forintra várnak pályázókat az Észak-alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökségnél. A régió turisztikai adottságai alapján elsősorban az egészségturizmust, öko- és aktív turizmust, kulturális, örökség- és rendezvényturizmust preferálják. 10 és 600 millió forint közötti összeget pályázhat meg 32 projekt. A támogatás mértéke 50-től 90 százalékig terjed. A pályázatok beadási határideje február 29.
Március 31-ig lehet pénzért folyamodni kereskedelmi szálláshelyek és szolgáltatások minőségi fejlesztésére az Észak-Alföldön. A keret 3,75 milliárd forint. Minimum 12 projekt kaphat 10 millió és 600 millió forint közötti összeget. A támogatás mértéke maximum 40 százalék. Az Észak-magyarországi Regionális Fejlesztési Ügynökségnél több mint 4 milliárd forint pál y á z h a t ó meg szálláshelyfej - l e s z t é s r e március 17- ig. Támogatják új három- és négycsill a g o s szállodák építését fogadókapacitás-hiányos kiemelt desztinációs területen, ha a szálláshelyen legalább 100 főt el lehet helyezni. Esélyesek azok a meglévő kereskedelmi szálláshelyek is, amelyek szolgáltatásaik minőségét fejlesztenék, vagy növelnék szálláshelyeik számát, ha ott legalább 60 fő elhelyezése biztosított.
Egyedi, valamint több elemből álló integrált turisztikai fejlesztéseket támogatnak a Közép-Dunántúlon. Pályázhatnak többek között a kulturális, történelmi, régészeti, néprajzi emlékhelyek, ipartörténeti emlékek, illetve egyéb szellemi értékek (műemlék malom, emlékház, kálvária, várrom, bányamúzeum) turisztikai hasznosításán dolgozók. A két pályázatban rendelkezésre álló keret összesen 9 milliárd forint, amelyet mintegy 18 pályázó között osztanak szét. Az egyedi projektek fejlesztésére február 15., az integrált turisztikai programokra március 31. a beadási határidő.
Költségvetési szervek és intézményeik, önkormányzatok, nonprofit szervezetek, vállalkozások és egyéni vállalkozók kérhetnek vissza nem térítendő támogatást a Pro Régió Közép-Magyarországi Regionális Kht.-től az aktív, gyógy- és kulturális turizmus fejlesztésére. A 2,85 milliárd forintos keretből minimum 15 milliós, maximum 300 milliós összegek pályázhatók meg március 3-ig. A támogatás mértéke minimum 25, maximum 90 százalék.
A turisztikai fogadóképesség javításához lehet 1,37 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásra pályázni Közép-Magyarországon. A beadás határideje május 12.
Március 7-ig lehet pályázni a Nyugat- Dunántúlon kereskedelmi szálláshelyek kapacitásának bővítésére és szolgáltatások fejlesztésére. A rendelkezésre álló összeg 1,51 milliárd forint, amelyet 10-20 pályázó között osztanak szét. A támogatás maximális mértéke 30 százalék, összege pedig 10 millió és 250 millió forint között változik.
Bővebb információ: www.nfu.hu