A kulturális attrakciók sora túlmutat az amúgy minden elismerést kiérdemlő, nagynevű múzeumok sokaságán. A Kölni Karnevál Múzeuma a város egyik kuriózumának számító fergeteges, jelmezes mulatság történelmének állít emléket, míg a világhírű Ludwig Múzeum az USA-n kívüli legnagyobb pop-up tárlattal büszkélkedhet. November 9-én pedig az éjszaka leple alatt is várják a látogatókat a kölni tárlatok, folytatva a múzeumok éjszakájának nálunk is jól ismert hagyományát.
A művészeti kincsek után a gasztronómiai élvezeteké a főszerep. A Kölsch sör Köln igazi védjegyének számít, amelyet kizárólag itt állítanak elő. A „Brauhaus” sörözőkben főzött és felszolgált italokból sosem elég, amit a kiszolgálás is alátámaszt, hiszen amíg a vendég le nem fedi a söröspoharát, kérdés nélkül újratöltik azt. A csokoládé múzeum 80 féle csokoládéval csábítja az édesszájúakat, míg a tradicionális mézeskalácsokat előállító Printen Schmitz négy láb magas, a katedrálist megformáló süteménnyel hódol a városképet uraló dóm előtt.
A jóllakottság tompaságát nem is űzhetné el hatásosabban más, mint a híres vásárló utcák színes forgataga, ahol minden megtalálható, mi szem szájnak ingere. A jól ismert márkákon túl olyan kincsekre bukkanhatnak a merészebb városnézők, mint az Entlarvt, amelyet a divatbloggerek Köln második legkiválóbb second-hand boltjának tituláltak, vagy épp a Subcouture, amely valószínűleg a világ legnagyobb, 80-as évekből származó csizma kollekciójával várja a vásárlókat. Az „új Germanwings” Budapestről naponta induló közvetlen járataival néhány óra alatt elérhető a Rajna partján fekvő Köln pezsgő városa.