A Gundel Károly TISZK öt társiskola együttműködésén alapul. A 2009. februárjában induló és most záródó projekt főbb céljai az alábbiak voltak: a korszerű szervezeti felépítés megteremtése, a költséghatékonyan működő, diverzifikált képzési struktúrával rendelkező, a munkaerő-piaci keresletre rugalmasan reagáló szakképzés kialakítása, erős, piac- és versenyképes képzési és felnőttképzési, valamint egy e-szolgáltató központ létrehozása, továbbá pályaorientációs és karrier-tanácsadás megvalósítása.
A sajtótájékoztatón részt vett még Gergely Péter, a Pályázati Koordinációs és Ifjúsági Alosztály vezetője, Kóbor Zoltán, a Gundel Károly TISZK Koordináló Testületének elnöke, valamint Ifi István, Budapest Főváros Önkormányzata Főpolgármesteri Hivatal Oktatási Ügyosztályának vezetője is, aki a mai szakképzést szélesebb perspektívából közelítette meg. Beszédében kitért a szakképzés oktatásban betöltött szerepére, a kékgalléros szakmák alacsony presztízsére, s mindazokra az okokra, amelyek a Térségi Integrált Szakképző Központok létrehozásához vezettek.
Kóbor Zoltán beszédében a társiskolákkal közösen kidolgozott beiskolázási koncepciót ismertette, amelynek köszönhetően a képzési programok fedik egymást és az iskolák átjárhatóvá váltak. Továbbá üdvözölte azt a jogszabálymódosítást, amelynek alapján 2010-ben az alternatív, vagyis az előrehozott szakképzés elindulhatott.
A sajtótájékoztatót követő konferencián a projekt keretében elért konkrét eredmények kerültek bemutatásra. A hét munkacsoport – a Környezet tudatosság, az Esélyegyenlőség, a Minőségfejlesztés, a Fenntarthatóság, a Nyilvánosság, a Tananyagfejlesztés, és a Belső szabályzatok - vezetője előadásaikban részletesen ismertették a fejlesztések, a programok és a továbbképzések területén eddig elvégzett munkát.