Bár 80 évvel ezelőtt hivatalosan véget ért a „prohibíció” ideje, Mississippi állam megyéi közül minden másodikban továbbra sem lehet alkoholt vásárolni, Alaszkában 83 ilyen megye található, de Texasban, Arkansasban, Alabamában és Kentuckyban is vannak ilyen „száraz” területek.
Talán a legmeglepőbb, hogy a Jack Daniel’s whisky otthona, Moore megye Tennessee-ben is ezek közé tartozik, ami azt jelenti, hogy a világhírű „tüzes vizet” sem megkóstolni, sem megvásárolni nem lehet az üzemben – írja a tourexpi.com.
Indiában is előfordul alkoholtilalom. Gujaratban a turistáknak 30 napra érvényes alkoholengedélyt kell vásárolniuk szállodájukban vagy az ahmedabadi repülőtéren, ha inni akarnak. Teljes szeszmentesség van életben a Lakshadweep szigeteken, kivéve a Bangaram Island Resortot, valamint az északkeleti tartományokban: Manipur, Mizoram és Nagaland területén.
Az Egyesült Arab Emirátusokban egyes szállodákban, éttermekben és boltokban lehet alkoholt vásárolni, azonban tilos azokat nyilvános helyen elfogyasztani. Sharjah emírségben az alkohol teljes mértékben be van tiltva.
Bruneiben nem árusítanak alkoholt, azonban a nem-muzulmán látogatók bevihetnek saját fogyasztásra akár 2 liter tömény szeszt vagy 12 doboz sört – akár kétnaponta. Nem véletlen, hogy a Malajzia által körbevett ország határainak maláj oldalán italboltok sorakoznak. Iránba is bevihetnek alkoholt – korlátozott mértékben – a nem-muszlimok.
Bangladesben, Pakisztánban és Jemenben korlátozottan lehet alkoholhoz jutni bizonyos bárokban, luxushotelekben, elsősorban a nem-muzulmán vendégek számára. Kuvaitban csupán néhány külföldi nagykövetség van kivételezett szerepben.
Teljes szesztilalom van életben Líbiában, Szaúd-Arábiában, Afganisztánban és Szudánban.