Arannyal és feketével nyitott az első hazai MGallery

Exkluzív divatbemutatóval, dzsesszkoncerttel, különleges állófogadással egybekötött szállodamegnyitót tartott június 6-án este az Accor-csoport: ekkor nyílt meg hivatalosan Magyarországon első, a világon hatvanadik felső kategóriás MGallery szállodájuk, a Hotel Nemzeti Budapest.

„Az Accor piacvezető a luxus- és felső kategóriás szegmensben. Célunk, hogy 2015-re a hálózatunk tagjainak számát ebben a szegmensben 400 hotelre növeljük. Az MGallery brand tagjainak számát százra kívánjuk ekkorra bővíteni” – mondta a megnyitón Gregoire Champetier, a cég globális marketingigazgatója. Az is elhangzott, hogy az Accor húsz éve van jelen a magyarországi piacon, és immár tizenöt szállodát üzemeltet a magyar fővárosban. A Hotel Nemzeti Budapest különleges történelmi múlttal rendelkezik, rengeteg híresség és legenda kötődik az épülethez. A szálloda története 117 évvel ezelőttre nyúlik vissza. Rémi Róbert, a neves pesti vendéglősdinasztia tagja 1896-ban Rémi szálló néven nyitotta meg a szállodát. A Schannen Ernő építész által tervezett, eklektikus stílusú épület az 1900-as évek elején a művészvilág kulturális központja és a művészek kedvenc találkozóhelye volt.

A körúti hoteltől a Rémi család 1929-ben vált meg. A Nemzeti Színház közelsége miatt ekkor kapta meg a szálloda a Hotel Nemzeti nevet. A Hotel Nemzetinek már a nyitás évében számos előkelő vendége volt. Itt szállt meg a svéd királynő, a belga herceg feleségével, Ward Klárával, Rigó Jancsi, Jászai Mari, Bajor Gizi és a legendás színésznő, Blaha Lujza, akinek emlékét a szállodában található bronzszobor őrzi. A szállodát a teljes körű felújítást követően, 2012 decemberében adták át az Accor-csoport felső kategóriás MGallery márkájának első magyarországi tagjaként. A szálloda nyolcvan szobája magán viseli a klasszikus és a modern stílusjegyeket. Az újbóli megnyitást követően a Hotel Nemzeti ismét aktív szerepet kíván betölteni Budapest kulturális és művészeti életében. A szellemiség megjelenik a művészetek pártolásában, a szálloda arculatában, belsőépítészetében, a megrendezésre kerülő kulturális és gasztronómiai rendezvényekben, közösségi terekben időszakosan bemutatott, modern magyar művészeti alkotásokban. A művészeti élet pártfogolását segítendő Magyarország kiváló művészeit felkérve a hotel megalapította a Nemzeti Művész Klubot, amelynek célja, hogy újra életre keltse a múlt században oly élénk és inspiráló kulturális miliőt. A klub olyan nagy hírű művészeket tudhat tagjának, mint Béres Ilona, Földessy Margit, Bodrogi Gyula vagy Frenák Pál.

A megnyitót is ez a kulturális légkör járta át. Az ünnepélyen hazánk egyik legtehetségesebb divattervezője, Tóth Bori mutatta be új márkájának, a Maison Marquise-nak moszkvai Fasion TV Best Couture Collection-díjas Maison Noir kollekcióját. A divatbemutatót Fábián Juli és Zoohacker formáció kísérte élő zenés előadással.

„A Hotel Nemzeti Budapest tökéletesen tükrözi ennek a kategóriának az értékeit, hiszen igazi építészeti ritkaság, amely 21. századi minőségi szolgáltatásokat és kényelmet kínál, egyensúlyt teremtve a hagyomány és merészség, erő és elegancia, múlt és jelen között” – mondta el a megnyitón Gregoire Champetier, az Accor globális marketingigazgatója.

Az MGGalleryről
A világszerte csaknem hatvan hotelt számláló MGallery az Accor-csoport felső kategóriás kollekciója. Az Accor-csoport a világ első számú hotelüzemeltetője: mintegy 92 országban 3500 hotelt foglal magában. Az MGallery-kollekcióhoz tartozó hotelek mindegyike egyedülálló személyiséggel és történettel büszkélkedhet, amit a vendégek a hotel építészeti megoldásain, a belső dizájnon, valamint a szolgáltatásokon keresztül tapasztalhatnak meg. Minden egyes hotelt a kollekció három jellegzetes atmoszférájának egyike ihletett. Egyes hotelek az „örökség” szellemét közvetítik, tele történelmi vonatkozásokkal. Más hotelek egy-egy olyan stílust tükröznek, amely egyfajta „aláírása” annak a művésznek, aki közreműködött a hotelre jellemző egyedi esztétikai világ megalkotásában. Megint más hotelek pedig a pihenésről szólnak, a „nyugalom szigetei”, természetközeli vagy városi környezetben.


Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat

A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat 

A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.

Interjú

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.
Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket

Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket 

Senior Interior designer a Lissoni Associati-nál. A Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének tagja.