A 12 napos körúton a hat újságíró megismerkedhetett a négy ország kiemelt látványosságaival és természeti kincseivel, ami Magyarország esetében Budapestet, a Balatont, valamint Hévíz turisztikai kínálatát jelentette. A tanulmányút tapasztalatai alapján örömmel lehet állítani, hogy a rövid idő ellenére is igen tartalmas és sokszínű programokon vett részt a csapat, ami olyan meglepetéseket is tartalmazott, mint egy segwayes városnézés, motorcsónakozás a Dunán, romkocsma látogatás vagy ebéd egy balatoni vitorláson. Az út jelentőségét az adta, hogy ez volt az első alkalom – ezúttal V4 szervezés keretében – hogy hazánk Tajvanból hívott meg vendégeket, és bár az első, nem az utolsó: szeptemberben szintén a négy ország meghívására újabb hat tajvani szakembert láthatunk vendégül, ezúttal az utazási irodák képviseletében.
Tajvan tavaly óta lekerült a vízumköteles országok és területek listájáról, ami hatalmas könnyebbséget jelent nemcsak az utazási irodák, de leginkább az egyéni utazók (FIT – free independent traveller) számára. Bár a V4 országok közül egyik sem rendelkezik közvetlen légi összeköttetéssel, Taipeiből a China Air bécsi, illetve a Lufthansa járatai kényelmes megközelíthetőséget biztosítanak az e területre kíváncsi tajvani vendégeknek.
A tajvani beutazókról sajnos nincsenek pontos statisztikai adatok, mert sok ország statisztikája a Kínai Népköztársaság vendégeivel együtt, illetve mint “egyéb” ázsiai desztináció számolja a Tajvanból érkező utazókat. A különböző forrásokból azonban arra lehet következtetni, hogy a 23 milliós területről Európába érkező vendégek száma nem sokkal marad el az 1,4 milliárdos Kínáétól, így a Kínában kifejtett turisztikai marketingtevékenység során mindenképpen érdemes külön figyelmet fordítani az adott régióra.
Az MT Zrt. ezúton szeretné kifejezni köszönetét a Taipei-i Magyar Kereskedelmi Képviselet munkatársainak, akik oroszlánrészt vállaltak az út megszervezéséhez szükséges munkában.
A Visegrádi Országok turisztikai együttműködése a The European Quartet – One Melody (Európai négyes-közös dallam) márkanév alatt 2003 óta folyik sikeresen. Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia turisztikai együttműködésének fő célja az, hogy összehangolt munkával és a rendelkezésre álló források egyesítésével közösen népszerűsítsék a közép-európai régió turisztikai kínálatát mind szélesebb körben, elsősorban a tengerentúli piacokon. A 2011-ben, Kassán aláírt megállapodás jegyében a négy ország idén kezdte meg a közös promóciós tevékenységet Tajvanon.