2011 első öt hónapjában Dél-Ázsia a turisták számát tekintve 15%-os növekedést produkált, míg Délkelet-Ázsia a második helyezést érte el a maga 12%-val. Északkelet-Ázsia és a Csendes-óceáni térség ezzel szemben csak 3%-os növekedést mutatott.
A külföldi turistaérkezések tekintetében májusban a fellendülés abszolút győztese Thaiföld 66%-kal, de csúcsot döntött a beutazó forgalom Vietnámban (+37%), Mianmar-ban (+33%), Kambodzsában (+12%) és Szingapúrban (+11%) is.
A dél-ázsiai régió is jól teljesített, ott 12%-os volt a nemzetközi forgalom bővülése májusban. Nepál 47%-os látogatószám-bővüléssel vezeti a sort, nem sokkal marad le tőle Sri Lanka sem a maga 39%-ával, de jól teljesített a Maldív-szigetek (+11%) és India (7%) is.
Ázsia észak-keleti térségében ellenben csupán 0,6%-os növekedést regisztráltak májusban. Japán turistaforgalma 50%-kal esett vissza, és a japán kiutazók száma is csökkent. Forgalomcsökkenés volt a külföldi vendégforgalomban Tajvanon (-7%) és Kínában (-1%) is idén májusban. Hong-Kong (+15%) és Makaó (+9%) ugyanakkor kiugró növekedést produkált.
Az óciániai kistérség szintén csökkenést mutatott a látogatók tekintetében, bár jelentőselk az eltérések az egyes desztinációk között: Guam -20%, Új-Kaledónia -10%, ugyanakkor Palau (+30%), Cook-szigetek (+17%) és a Marshall-szigetek (+18%). Ausztráliából 3%-os növekedést jelentettek májusban.
A kedvező regionális forgalombővülés elsődleges oka az elemzők szerint az indiai és a kínai turisták növekvő kereslete, akik egyre nagyobb számban utazzák be a régió országait.
A PATA illetékesei szerint a japán kiutazási piac már elérte mélypontját, és hamarosan újra jöhet a fellendülés.