A külföldi vendégek száma 3,096 millió volt az időszakban, akik 8,946 millió vendégéjszakát töltöttek el hazánk kereskedelmi szálláshelyein. A tavalyi évhez képest ez a vendégek számát tekintve 2 százalékos növekedést, a vendégéjszakák számában 2 százalékos mérséklődést jelent. A hat legfőbb küldő ország közül Németországból, Ausztriából és az Egyesült Államokból érkeztek kevesebben, míg Nagy-Britannia, Románia és Lengyelország esetében jelentősen bővült a forgalom. Számottevően nőtt a forgalom tavalyhoz képest Csehországból, Norvégiából és Oroszországból. Az olasz és a spanyol vendégek száma azonban folyamatosan csökken.
A külföldiek által eltöltött vendégéjszakák száma a három és az ötcsillagos szállodákban nőtt a tavalyi január-októberi időszakhoz képest. A külföldivendég-forgalom közel 80 százaléka a szállodákban realizálódott. Honfitársaink közül az idei első tíz hónapban 3,579 millióan vettek igénybe kereskedelmi szálláshelyet, ami 3 százalékos növekedés tavalyhoz képest. Az általuk eltöltött 8,787 millió vendégéjszaka az előző évhez viszonyítva stagnálást mutat. A belföldivendég-forgalom 61 százalékát fogadó szállodákban 3 százalékkal nőtt a vendégéjszakák száma. A négy- és ötcsillagos egységekben 11, illetve 15 százalékos volt a bővülés. A panziókban 2 százalékkal mérséklődött a belföldi vendégéjszakák száma.
Az elmúlt tíz hónapban a szállodák átlagosan 50 százalékos kihasználtsággal működtek, ezen belül a gyógyszállodák foglaltsága kiugróan magas, 63 százalékos volt. A Balatonon és Budapesten eltöltött vendégéjszakák száma január–októberben 1, illetve 2 százalékkal volt kevesebb, mint egy évvel korábban. A statisztikai régiók közül a vendégforgalom Nyugat-Dunántúlon és Dél-Alföldön haladta meg az előző év azonos időszakának szintjét.
A kereskedelmi szálláshelyek összesen 212 milliárd forint bruttó árbevételt értek el a január-októberi időszakban, ami folyó áron megegyezik a tavalyi azonos időszakban mért értékkel. Ezen belül a szállásdíjbevétel 122 milliárd forintra nőtt. A kiadott szállodai szobák bruttó átlagára 14 984 forint volt, az egy-, illetve ötcsillagos szállodai szobaárak közötti különbség hétszeres. Az egy kiadható szállodai szobára jutó bruttó árbevétel (REVPAR) 7551 forint volt, de itt is jelentős eltérés figyelhető meg: az ötcsillagos szállodák tizenkétszer magasabb összeget kértek, mint amennyit az egycsillagos hoteleknél regisztráltak.