Véleménye szerint a vidéki szállodák veszélyeztetettebbek, főleg a nagy, wellnessrészleggel rendelkezők, valamint azok, amelyek energiarendszere teljesen elavult.
A hazai hotelek három fő költségeleme - a bér, a rezsi és az élelmiszer-alapanyagok - rendkívüli módon megnőtt az elmúlt hónapokban. Az ukrajnai háború előtt az energiaköltségek a városi szállodáknál a teljes bevétel 4-5 százalékát, a gyógy- és wellnessszállodáknál 12-13 százalékát tették ki. Ez azóta a városi hoteleknél 13-14 százalékra, a gyógy- és wellness hoteleknél 18-19 százalékra emelkedett - hangsúlyozza a lap.
"Jelenleg megvan annak is a kockázata, hogy a későbbiekben ennél magasabb számokkal szembesülhetnek a szállodások" – mondta a lapnak Kovács István, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöki tanácsadója.
Kovács szerint minden szálloda tudja, hogy a vendégeik miért őket választják, és ha ez éppen a wellness, a gyógyászat, akkor kockázatos, ha az itt nyújtott szolgáltatások szűkítésével próbálnak spórolni. Ugyanez igaz az éttermi szolgáltatásokra. A színvonal, vagy a kínálat csökkentése kétélű fegyver.