A korábban tradicionálisan élelmiszeriparra épülő szerencsi munkaerőpiac cukor,- és csokoládégyár hiányában továbbra sem remélheti, hogy esetleg hasonlóan élelmiszeripar települ a városba, annak ellenére, hogy például egy öblösüveggyár pont a terület piacához tudna igazodni, nem beszélve arról az apró részletről, hogy öblösüveggyárunk már nincs is az országban. A Tokaj-Hegyalja kapujaként ismert város 2002. óta emlékművel is hirdeti, hogy itt kezdődik a világörökségi terület, ugyanakkor a régi cukorgyári kémények helyére új kémények emelkednek a tervek szerint hamarosan, melyekben szalma és egyéb bioanyag elégetésével nyernek energiát. Mivel például pont az egyik majdani fontos nyersanyag a szalma igen könnyű fajsúlyú anyag, ezért a fő problémát nem is a leendő erőmű látképe jelenti, hanem az a kiszámíthatatlan mennyiségű kamionforgalom, ami a kellő volumenű nyersanyagot fogja szállítani a tervek szerint 200 km-es körzetből. Ennek a kamionforgalomnak viszont már az összes tokaj-hegyaljai település áldozatul esne. Másik félelemre okot adó tényező a mikroklíma felmelegedése az erőmű hő kibocsátása miatt. Ismeretes a precizitást igénylő szőlőkultúra nem viseli el következmények nélkül, az akár pár tized fokos eltéréseket sem. A szerencsi erőmű projekt beindult, azóta egy fontos befektető kilépett, egyelőre a várakozó álláspont a jellemző. Bízunk benne, hogy olyan megoldás születik hamarosan, melyben mind a Tokaj-Hegyaljai világörökség sértetlen marad, mind Szerencs súlyos munkanélküliséggel küszködő lakossága megfelelő munkához jut. Egy ilyen erőműben az automata irányítás miatt jó ha 100-an dolgoznak majd, tehát mindenképpen kell, hogy legyen erre a munkahelyteremtésre sokkal megfelelőbb megoldás – mondták el aggodalmaikat a helyi szolgáltatók az önkormányzatokat, pincéket, szállodákat, éttermeket tömörítő Tokaj Turizmusáért Egyesület tokaji sajtóútján.
Erőmű kontra világörökség
A napokban egyre gyakoribb a média jelenléte Tokaj-Hegyalján, ugyanis felreppent a hír, hogy pár hegyaljai település ki akar lépni világörökségi védettség alatt álló települések köréből. 3 település fogalmazta meg a jogos segélykiáltást a két tucatból.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata
A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat
A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.
Interjú
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.
Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket
Senior Interior designer a Lissoni Associati-nál. A Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének tagja.