A fejlesztés eredményeként a versenyzők mellett a vizek szerelmesei, a kikapcsolódni vágyók is kipróbálhatnák a vízi-sportokat.
Mint Szita Károly elmondta, a fejlesztés növelné a Deseda és környékének turisztikai vonzerejét egy újabb lehetőséggel, azzal, hogy bárki hajóba szállhatna és evezhetne a tavon.
Szólt arról is, a város 600 millió forintot fordít a fejlesztésekre. Ennek részeként két híd már megépült. Rövidesen megkezdődik a kerékpárút, az öko-turisztikai túraútvonal kialakítása, valamint kilátó és a látogatóközpont is épül. A tervek között szerepel, hogy kirándulóhajó is jár majd a tavon. Várhatóan ezek a fejlesztések újabb turistákat vonzanak majd a Deseda-tó, a számuk elérheti akár több ezret is.
Mindezt a Magyar Kajak-Kenu Szövetség főtitkára, Ábrahám Attila a következőkkel egészítette ki, a csónakház fejlesztése túlmutat a versenysporton, éppen ezért megvizsgálják annak a lehetőségét, miként tehető a létesítmény közösségi térré, válhatna az élsportolók mellett a lakosság részére is elérhetővé. Kitért arra is, az előzetes felmérések szerint az ehhez szükséges fejlesztések csaknem 300 millióba kerülnének, amelyet Kaposvár és a szövetség közösen állna.
Faludy András, a Kaposvári Vízügyi SC edzője pedig annak a véleményének adott hangot, hogy a Desedán megvalósuló fejlesztések eredményeként a tó a kajak-kenu sport régiós központjává válhat, edzőtáboroknak adhat majd helyet.