A megállapodás értelmében a Malév Duna Club-tagok 21 belföldi Danubius szállodában 5% kedvezményre jogosultak, és az igénybe vett szállodai szolgáltatás után Duna Club-bónuszpontokat is gyűjthetnek. A Danubius csoport 23 szállodája tavaly az első 10 hónap során 69,5%-os átlagos foglaltságot ért el, az átlagár 20%-kal, a cég teljes bevétele 12%- kal növekedett, elérve a 28 milliárd forintot.
A budapesti szállodák kihasználtsága 4 százalékponttal csökkent, itt 73,4 százalékot értek el. Kevesebb vendég érkezik Németországból, az Egyesült Királyságból és a legérzékenyebb dél-európai piacokról. Az amerikai és az orosz piac viszont növekszik. Gyógyszállóikban, Sárváron és Bükön a 2-3 hétre érkező német vendégek száma csökkent, és bár a belföldi kereslet évente 5-6%-kal növekszik, ezt a kiesést nehéz pótolni. A keszthelyi Hotel Helikonban sikeres volt a tavaly bevezetett all inclusive szolgáltatás.
Parti János, a vállalat marketing- és értékesítési igazgatója a szállodacsoport belföldi fejlesztései kapcsán elmondta: az Astoria szállodában a történelmi szárny teljes fejlesztése megtörtént, 94 szoba teljesen megújult, és díszkivilágítást kapott az épület. A megújult Mirror Café & Restaurant mintájára a lánc további egységében is saját hangulatú, egyéni választékú éttermek kialakítását tervezik. A Hotel Budapest két szintjének szobáit felújították, a Best Western Hotel Hungáriában a korábbi étterem és söröző összenyitásával új éttermet alakítottak ki. A DHSR Heliában befejeződött a második emeleten 45 szoba teljes körű felújítása, a Danubius Grand Hotel Margitsziget hallja és az Ybl Terem átalakítása, korszerűsítése. A Hotel Stadionban felújították a közösségi tereket, és öt konferenciaterem várja a vendégeket. Sárváron a gyógyászati részleg újult meg, és új fitneszközpont létesült. A DHSR Bük szállodában folytatódott a gyógyászati részleg felújítása és 40 szoba rekonstrukciója. 2006 első kilenc hónapjában 1,8 milliárd forintot fordított a hazai szállodák rekonstrukciójára a Danubius Hotels Group.