Kollár László, a bikali kastélyszálló és élménypark tulajdonosa, a témapark megálmodója korhű jelmezben fogadta a vendégeket a középkori kis faluban. A fazekas-, kosárfonó- és kovácsműhelyben a meghívottak maguk is kipróbálhatták a korabeli mesterségesek fogásait. A vízimalom és a falusi fogadó megtelt élettel, a kemencében sült a kenyér és a pogácsa. Az óváros sikátoraiban korhű ruhába öltözött mesteremberek kínálták portékáikat. Volt ott kőfaragó, pék, mézeskalácsos és gyertyaöntő, papírmerítő, fafaragó, asztalos, szabó, csizmadia, ötvös, üvegkészítő és szűcsmester. A középkori fogadóban sört mértek, kenyérlángos, lepények, kemencében sült ételek ínycsiklandozó illata hívogatott. A falu bolondja közben minden járókelőt megnevettetett. Az apródképzőben hétpróbás apródokat képeztek. Megismerhettük a régi korok kultúráját, a falusi népszokásokat, hagyományokat, népi játékokat és táncokat. A résztvevők elsajátíthatták a bajvívás művészetét.
A főtéren kapott helyet a piactér és a kereskedők háza, ahol megvásárolhatóak az élménybirtok területén előállított termékek. Ugyanitt áll a nemesi vendégház, ahol 14 korhű szobával várják a vendégeket, valamint a középkori kaszinó és jósda, a román kori templom és kerengő. Az élménybirtok leglátványosabb állomása a lovagi küzdőtér, ahol korhű történetbe ágyazva nézhetik a vendégek a korabeli lovagi tornákat, látványos csatajeleneteket, valamint ügyességi lovasbemutatókat. Láthatják Mátyás király solymászait is munka közben. A 2010 tavaszán nyíló reneszánsz palotában alakítják ki a főúri lakosztályokat, valamint a hozzájuk tartozó fürdőt, ahol korabeli kényeztető szolgáltatásokkal várják a szállóvendégeket. A palota másik szárnyában kap majd helyet a főúri kocsma, valamint a 400 fős lovagterem, ahol műsoros lovagi vacsorák várják a látogatókat.
A Reneszánsz Élménybirtok a tervek szerint 2010 tavaszán nyitja meg kapuit a látogatók előtt. A beruházás összértéke 2,5 milliárd forint, amelyből kétmilliárd az építkezés értéke. 7,5 hektáros területen csaknem 17 ezer m2 lesz beépítve. 500 millió forint a működtetésre szánt összeg, ebből szeretnék képezni azt a közel 80 fős animátori csapatot, amelyek tagjai életre keltik az élménybirtokot. A beruházás megvalósításához tervezett kétmilliárd forint fele európai uniós támogatásból, a másik része banki hitelből és önerőből tevődik öszsze. A beruházás keretében nemcsak történelmi, hagyományőrző turisztikai látványosságot hívnak életre, hanem háromgenerációs vendéglátást és közel 250 család megélhetését biztosító munkalehetőséget biztosít majd a tematikus park.
A fejlesztéssel az éves szinten több mint 50%- os telítettségű Puchner Kastélyszálló jelenlegi szálláskapacitása is közel megduplázódik. Az élménybirtok 150 főt alkalmaz majd, a kézművesműhelyek, továbbá a lovas- és madarasprodukciók további 50 egyéni vállalkozónak adnak megélhetést. 60–80 gyakornokot szeretnének képezni folyamatosan, akik vagy az éttermi vendéglátásban dolgoznak, vagy a programokon vesznek részt.