Az elnök-vezérigazgató mellett a két tulajdonos önkormányzat - Vas megye és Bük város -, valamint a beruházást szervező Aquaprofit Zrt. vezetőivel és a tervezővel közösen mutatta be a három fázisra bontott, teljes áron 1,7 milliárdos projektet.
Mint Németh István elmondta, az évtized első felében lezajlott fejlesztéshez hasonlóan a most induló is az előre menekülés stratégiáját követi, hogy a jövőben is meg tudjanak felelni a piac kihívásainak és a vendégek elvárásainak. Javítani szeretnék a fürdő komfortosságát és a szolgáltatások minőségét ezért új, 500 fő befogadására alkalmas pihenőtéri épülettel bővítik a gyógyfürdő fedett kapacitását, amelyben ingyenesen használható pihenőágyak lesznek majd. A munka az év végén kezdődik, várhatóan jövő ősszel már birtokba vehetik a vendégek az új létesítményt.
A projekt másik eleme egy többfunkciós épületcsoport kialakítás, amelyben helyet kap egy 100 fő befogadóképességű, különleges szaunavilág, amelyben tepidárium, gőzfürdők, infra- és finn szaunák, hókabin, aromaszauna és kültéri finn szauna várja a szaunázás szerelmeseit. Ehhez 100 férőhelyes fedett szaunapihenő és hangulatos szaunakert kapcsolódik majd.
Egy wellness centrumban új otthont kapnak majd a rekreációs, rehabilitációs, egészségmegőrzési célú szolgáltatások, 200 férőhelyes beltéri éttermi egység létesül, színes játékokkal felszerelt gyermekfoglalkoztatót alakítanak ki, pihenőterekkel bővül az élményfürdő, gyermekmedencét, beltéri csúszdaegyüttest létesítenek, és egy új bejáratot is kialakítanak, hogy az egyes egységeket önállóan meg lehessen közelíteni. A munka itt 2009 tavaszán kezdődik, az elkészült részeket több szakaszban adják át 2009-2010 folyamán.
A fejlesztés harmadik eleme a fedett fürdő légtechnikai rekonstrukciója, amelynek eredményeként hővisszanyeréses, energiatakarékos légkezelő berendezésekkel javítják a fedett terek légállapotát és egyúttal kicserélik a fedett fürdő nyílászáróit. A rekonstrukcióra 2009 nyarán kerül sor.
A projekt költségeihez - a régió fejlettségi szintje miatt - csak 30 százalékos, 525 milliós uniós támogatást kapnak. A többit kötvénykibocsátással finanszírozzák, amihez a tulajdonos önkormányzatok vállaltak kezességet. A kivitelezés alatt a fürdő zavartalanul üzemel. (Balatontipp)