Soltész Miklós emlékeztetett: januárban a kormány nagyszabású üdültetési és táboroztatási programot indított a Nemzeti Üdülési Alapítvány segítségével. Első körben üdülésre szociálisan rászoruló családok, időskorúak, fogyatékossággal élők és a szociális- és gyermekvédelmi intézmények munkatársai pályázhattak. A rendelkezésre álló 2 milliárd forintból 75 ezer olyan ember pihenhet állami üdülőkben, akik egyébként nem jutnának hozzá ilyen szolgáltatásokhoz - tájékoztatott a kormany.hu portál.
Az Erzsébet-program második elemeként nyári táboroztatásra ír ki pályázatokat az alapítvány - jelentette be Soltész Miklós. Először a gyermekjóléti, gyermekvédelmi ellátásban, nevelőszülőknél élő gyermekek, valamint általános iskolák tanulói számára hirdetnek nyári táborozási lehetőséget. A becslések szerint 20-40 ezer gyermek – június 18. és augusztus 25. között, 10 héten keresztül – elsősorban a Balaton és a Velceni-tó partján található állami tulajdonú táborokban nyaralhat egy hetet, szociális helyzettől függő önrész vállalása mellett. A pályázati keret 1 milliárd forint.
Nemsokára határon túli magyar fiatalok számára is nyílik lehetőség az Erzsébet Táborokban való részvételre, valamint tematikus és sporttáborok szervezését is tervezik - mondta Soltész Miklós. Gál András Levente kormánybiztos hozzátette: a jó állam kialakítása érdekében fontos kormányzati célkitűzés, hogy kihasználják az állami üdülőingatlanok szabad kapacitásait. A kormányzati üdülők mellett a megyéktől átvett ingatlanok helyzetét is rendezni szeretnék, a rendszerváltásig visszamenőleg pedig vizsgálják majd az állami üdülési ingatlanok sorsát - húzta alá. Emlékeztetett, hogy az üdülési alapítvány létrehozásakor 365 kormányzati és szakszervezeti ingatlan került az alapítvány birtokába, ebből mára egy sincs meg. Az ügyben a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal is vizsgálatot indított. Guller Zoltán, az Erzsébet-utalványt kibocsátó társaság ügyvezető igazgatója elmondta, az utalványt másfél millió ember használja, a törvény értelmében a forgalmazás hasznát kizárólag a közjó céljaira lehet fordítani. Az Erzsébet-programot egy tanácsadó testület is segíti – fűzte hozzá. Sunyovszky Szilvia, a testület tagja úgy fogalmazott: az a céljuk, hogy hasznos tartalommal töltsék meg a táborozás idejét. A civil tanácsadó testület tagjai különböző területekről érkeztek, így saját, szerteágazó tapasztalataikkal segíthetik a programot. A munkában részt vesz többek közt Borza Teréz porcelánművész, Németh Anna Mária gasztroenterológus, Horváth Ádám operaénekes, Lovas Pál belsőépítész, Csókay András idegsebész, Zacher Gábor toxikológus és Kovács István volt ökölvívó.